Już niebawem kultowy Sofitel Grand Sopot jak co roku otworzy się na sztukę. Od 8 do 13 sierpnia będzie tam można obejrzeć jednocześnie aż trzy sąsiadujące ze sobą niezwykłe wystawy, podczas których zaprezentowane zostaną m.in. dzieła Zdzisława Beksińskiego czy Juliusza Kossaka. Telewizor Samsung The Frame będzie częścią tych wystaw i to właśnie na jego rewolucyjnym matowym ekranie zaprezentowane zostaną wybrane obrazy.

Program wystaw

W programie są trzy wystawy i zamykające je aukcje. Odwiedzający będą mogli zanurzyć się w różnych nurtach i bliżej poznać twórczość tak wybitnych autorów, jak Zdzisław Beksiński czy obejrzeć 23 obrazy Juliusza, Wojciecha i Jerzego Kossaków. Niezwykłą atrakcją pierwszej wystawy i aukcji będzie cykl 12 kompozycji wykonanych akwarelą i tuszem do powieści "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza, które stworzył najstarszy z rodu Kossaków - Juliusz.

Druga wystawa przeniesie odwiedzających do fantastycznego i surrealistycznego świata. To tu zobaczyć będzie można powstały w latach 90. obraz Zdzisława Beksińskiego "Bez tytułu (Z2)".  Wśród innych artystów m.in. Tomasz Sętowski, tworzący w nurcie realizmu magicznego. Jego bajkowe sceny zdobyły uznanie na całym świecie, także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie prezentował swoje prace w Burj Al Arab, Abu Dhabi Cultural Foundation i Emirates Towers. Na wystawie znajdą się także prace Jerzego Mroza i Jacka Yerki.  

Trzecia wystawa to prace młodych polskich artystów. Tu swoje dzieła zaprezentują m.in. trójmiejska malarka Bożena Sieczyńska, a także Marcin Tomaszawski, Michał Mąka czy Magdalena Jędrzejczyk, której płótno "Żółte slipy" wręcz idealnie nawiązuje do letniej odsłony cyklu Młodej Sztuki.  

Minimalistyczny design

Telewizor Samsung The Frame, ze swoim minimalistycznym designem, idealnie odnajdzie się w każdym z tych nurtów. Doskonała reprodukcja i natężenie kolorów, przejścia tonalne, oddanie detali i półcieni powodują, że oglądający obrazy często zastanawiają się, czy mają przed sobą obraz czy telewizor. Nowa Matowa Powłoka redukuje odbicia i refleksy światła pozwalając skupić się na obrazie.

The Frame to także doskonały telewizor z szybkim i intuicyjnym menu, który zamiast czarnego ekranu może stać się miejscem kontemplacji sztuki czy też emocji utrwalonych na naszych wakacyjnych zdjęcia. Opcjonalne wymienne ramki, dostępne w różnych kolorach i stylach, w połączeniu z Dopasowanym Uchwytem ściennym pomagają wyeksponować ulubione dzieło na wiele różnych sposobów.

Wszystkie wystawy oglądać można w Sofitel Grand Sopot:

od 8 do 13 sierpnia w godzinach 11:00-19:00
9 sierpnia o 18:00

DESA Unicum zaprasza na oprowadzania kuratorskie po 3 ekspozycjach. Wstęp wolny.

Kiedy odbędą się aukcje?

  • Ród Kossaków - 11 sierpnia 2022 r., godz. 18:00
  • Sztuka fantastyczna. Surrealizm i realizm magiczny - 12 sierpnia 2022 r., godz. 18:00
  • Młoda Sztuka - 13 sierpnia 2022 r., godz. 18:00