Kolor na ściany do pokoju dziecka

Pragnę odnowić pokój 4 - letniej córki, ale nie mam pomysłu jaki kolor ścian wybrać (meble są biało - orzechowe z naklejkami). Proszę o kilka wskazówek, gdyż do pokoju wkradł się chaos, brak w nim harmonii i spójności. 

Biorąc pod uwagę kolor mebli i wykładziny na podłodze, proponuję pomalować ściany na kolor fioletowy (wszystkie ściany jednakowo).

Dodatkowo zmieniłabym lampę sufitową i dekorację ściany z oknem. Karnisz tylko nieco szerzej niż samo okno (nie na całą ścianę), gładka biała firanka, można dodać zasłony w kolorze ciepłej bieli. 

W pokoju jest tak dużo zabawek, że nie ma sensu dodawać żadnych dekoracji.

Kolor na ściany do pokoju dziecka
Obecna aranżacja pokoju dziecka.
Kolor na ściany do pokoju dziecka Kolor na ściany do pokoju dziecka 
Farba do ścian Beckers Lofty Violet.  Lampa wisząca Nowodvorski Calabria, srebrna, kryształki akrylowe, śr. 40 cm, CUDOWNELAMPY.PL, 156 zł

Jeśli chodzi o sposoby na opanowanie chaosu, jaki zakradł się do pokoju dziecka - najprostszym sposobem będzie umieszczenie większości (wszystkich pewnie się nie da) zabawek w jednakowych pojemnikach - przy tej kolorystyce proponuję wiklinowe kosze w kolorze brązowym. Dobrze byłoby też usunąć z drzwi naklejki i plakaty - duża ilość drobnych elementów w różnych kolorach zawsze będzie potęgowała wrażenie bałaganu.