Jak urozmaicić niebiesko - żółty salon?

Po urządzeniu salonu okazało się, że coś w nim mocno "nie gra". Ściany zostały pomalowane na kolor niebieski oraz jasnobeżowy (wpadający w żółty). Planuję nakryć kanapę narzutą w kolorze kości słoniowej oraz zmienić dywan na beżowy (pleciony ze sznurka jutowego). Proszę o radę, co mogę zmienić w salonie, aby nabrał życia, niestety przemalowanie nie wchodzi w rachubę.

Wymiana dywanu na beżowy będzie dobrym posunięciem, ten niebieski sprawia, że w pomieszczeniu za dużo się dzieje. 

Przydałoby się usunąć ze stolika obrusik z ciemniejszą lamówką - ani on sam, ani sposób ułożenia (w karo) nie pasują do tak nowoczesnego mebla. Jeśli chcemy zabezpieczyć blat przed rysowaniem i poplamieniem, proponuję mniejszy kwadratowy obrus w kolorze stolika, który będzie od niego mniejszy i ułożony "prosto" (nie będzie wystawał poza krawędzie mebla).

Zasłony są w tej chwili zbyt delikatne - lepiej byłoby powiesić proste gładkie zasłony w jasnym kolorze (kremowe, o wiele jaśniejsze od ścian), bez upinania. Aby wyglądały ładnie, należy postarać się o większe marszczenie, czyli przyjąć na każdą z zasłon po ok. 1,5 m szer. materiału. 

Obraz nad sofą jest nieco mdły - aby urozmaicić ten niebiesko - żółty salon proponuję wymienić go na 3 czarno - białe zdjęcia w białych ramach (powieszone w jednym rzędzie). 

Jak urozmaicić niebiesko - żółty salon?
Jak urozmaicić niebiesko - żółty salon?
Jak urozmaicić niebiesko - żółty salon?
Obecna aranżacja salonu.