Aranżacja wąskiej sypialni

Moja sypialnia ma wymiary 350 x 230 cm. Kupiłam białe łózko z zagłówkiem 140 x 200 cm, które będzie stało w poprzek pokoju, na podłodze mam parkiet dębowy. Chciałabym uzyskać pomoc w doborze koloru ścian i ewentualnie jakichś dodatków. Zastanawiam się nad połączeniem koloru szarego z białym na ścianach lub jakąś ciekawą tapetą. Drzwi w szafie wnękowej docelowo mają być przesuwne (biały lacobel).Chciałabym, aby sypialnia nie wyglądała na przytłoczoną.

Punktem wyjścia w aranżacji tej wąskiej sypialni jest dębowa podłoga. Połączenie kolorów szarego i białego na ścianach i w dodatkach będzie się z nią bardzo dobrze komponowało.

Aranżacja wąskiej sypialni Aranżacja wąskiej sypialni
Pokój przeznaczony na sypialnię.

Proponuję na całej ścianie za łóżkiem położyć ciemnoszarą tapetę, a pozostałe ściany pomalować na jasnoszaro. Do tego białe listwy przypodłogowe, czyli ogólne założenie podobne do tego na zdjęciu poniżej. 

Aranżacja wąskiej sypialni 
Tapeta ścienna 450439 Diamond Dust 2016, RASCH, szara, wym: 0,53 x 10,05 m, PIEKNETAPETY.PL, 109 zł / rolka

Białe tapicerowane łóżko będzie się pięknie prezentowało na tle tej tapety. Szafki nocne również warto kupić białe.

Aranżacja wąskiej sypialni Aranżacja wąskiej sypialni
Stolik nocny Polo, biały, wym: 55 x 42 x 35 cm, LOZKA-MATERACE.PL, 365 zł Lampa stołowa Rea II, biała, szkło i metal, tkanina, śr 36 cm, wys 63 cm, AGATA HOME, 224,10 zł 

Na łóżko szara cieniowana narzuta i biała pościel. Można ewentualnie dodać kilka dekoracyjnych poduszek w ciemnoszarym kolorze dla kontrastu. 

Na oknie białe firanki do ziemi i białe gładkie zasłony gęsto marszczone.

Aranżacja wąskiej sypialni  Aranżacja wąskiej sypialni
Żyrandol Siena, biały, chrom, śr. 61 cm, wys. 57 cm, LEROY MERLIN, 349 zł Dekoracyjna narzuta Softy, szara, poliester, wym: 220 x 250 cm, DEDEKOR, 179 zł