Rozplanowanie mieszkania

Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania dla 4 - osobowej rodziny. Mała sypialnia będzie małżeńską z łóżkiem i koniecznie biurkiem na komputer. Duża sypialnia dla 2 córek w wieku szkolnym (łóżka, biurka dla każdej osobno, szafa). Salon z aneksem oddzielone wyższym barkiem lub ścianką. W salonie sofa narożna, stolik kawowy, stół z 4 - 6 krzesłami, tv, jakieś komody. W łazience myślimy o przeniesieniu toalety na ściankę przy pralce, wanna krótka lub wysoki brodzik prysznicowy, żeby obok zmieścić jeszcze szafę na ręczniki. Przedpokój zabudowany szafą z siedziskiem.

Salon i aneks zostały oddzielone przy pomocy wyspy "zamkniętej" ścianką (może być do sufitu lub np. do wys. 130 cm). 

W salonie sofa narożna, stolik kawowy, stół z krzesłami, przy ścianie komody, witryny lub zabudowa z szafkami na wymiar.

W aneksie kuchennym przy ścianie z lodówką (L) zabudowa do sufitu - bez blatu roboczego. Za szafką ze zlewem i koszami na śmieci zmywarka (Z), dalej płyta grzewcza z szufladami pod spodem, ponownie szuflady, na końcu wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie. Szafki wiszące do sufitu.

W przedpokoju szafa ubraniowa i niska szafka na buty z tapicerowanym siedziskiem.

Łazienka: wanna (W), umywalka na szafce z szufladami (na kosmetyki), sedes, zabudowa do sufitu z pralką na dole (P) i szafkami powyżej.

Sypialnia córek - jeśli chcemy pojemną szafę ubraniową, nie zmieszczą się 2 oddzielne łóżka, trzeba będzie postawić piętrowe. Jeśli natomiast wstawimy oddzielne łóżka - nawet przy najbardziej optymalnym ustawieniu wszystkich mebli zmieści się niewielka szafa. Ponadto 2 biurka (B) i regał z półkami na książki.

W sypialni rodziców podwójne łóżko z głębokim zagłówkiem, którym przejmie funkcje szafek nocnych, na które nie ma miejsca (można kupić gotowe łóżko tego typu lub zrobić je na zamówienie). W pomieszczeniu zmieści się też szafa ubraniowa i biurko (B).

Rozplanowanie mieszkania Rozplanowanie mieszkania
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.