Białe meble kuchenne

Planuje proste białe meble z drewnianymi blatami w stylu lekko prowansalskim z elementami retro. Ściana na wprost ma 3,6 m dł., w lewym rogu znajduje się filar 0,5 x 0,5 m, który trzeba wkomponować w zabudowę. Na lewej ścianie jest miejsce na zabudowę o dł. 1,2 m, z prawej do okna jest 3 m, ale zabudować chciałabym kolo 2,4 m. Myślałam o wysokim słupku z lodówka po lewej oraz drugim z piekarnikiem po prawej, ale boję się, czy to nie przytłoczy tak małego wnętrza. Zależy mi na tym, żeby szafek było jak najwięcej. 

Proponuję niewielki poprawki do wstępnego projektu zabudowy kuchennej. Przy ścianie po lewej stronie lodówka w zabudowie, obok szafki (całość zabudowana do sufitu). Komin obudowany - w formie "zaślepki".

Zlew odsuwamy od ściany, by korzystanie z niego stało się bardziej wygodne (przy ścianie najpierw szafka z szufladami, potem szafka ze zlewem i koszami na śmieci).

Dalej zmywarka, płyta grzewcza z szufladami pod spodem, szafka narożna z wysuwanymi koszami, następnie szafki z szufladami, na końcu wysoki słupek z mikrofalówką i piekarnikiem w zabudowie (nie należy się go obawiać, nie przytłoczy wnętrza).

Szafki wiszące do sufitu.

Białe meble kuchenne Białe meble kuchenne  Białe meble kuchenne
Rys.1. Rzut mieszkania. Wizualizacja wstępnego pomysłu inwestora na kuchnię. Rys.2. Rzut kuchni - propozycja rozmieszczenia mebli.