Białe meble w salonie

Proszę o pomoc w aranżacji salonu. Meble, które posiadamy muszą zostać. Proszę o pomoc jak je poprzestawiać, żeby z nudnego pokoju stał się bardziej nowoczesny i przytulny zarazem. Chciałam dodać do tego pokoju trochę kolorów. Myślałam o żółci w dodatkach i zasłonie. Pojawił mi się również pomysł na wyburzenie części ściany - na planie oznaczone kolorem żółtym - aby stworzyć otwarty salon. 

Pomysł z wyburzeniem ściany jest właściwy - uzyskamy dzięki temu większą przestrzeń.

Wprowadzenie żółtego koloru stworzy z bielą i szarością na meblach ładną kompozycję oraz ożywi aranżację.

Białe meble w salonie Białe meble w salonie  Białe meble w salonie
Białe meble w salonie  Białe meble w salonie Białe meble w salonie
Obecna aranżacja salonu.

Na oknach zostawiamy białe długie firanki. Z lewej strony wieszamy ciemnoszarą (jednolitą) zasłonę, z prawej strony jednolitą żółtą.

Na ścianie po lewej (patrząc w stronę okien) kładziemy tapetę z geometrycznym wzorem (i odrobiną żółtego koloru). Na ścianie po prawej taką samą tapetę, ale biało - szarą.

Ściana za kanapą (z wejściem do pokoju) w kolorze białym. Na niej galeria czarno - białych zdjęć rodziny w ramkach - czarnych i żółtych.

Na kanapie układamy kilka żółtych poduszek

Ustawienie mebli - komodę stawiamy przy ścianie między kanapą a oknem, stół przy ścianie po lewej stronie (patrząc w stronę okna), szafka z tv centralnie pod oknem.

Białe meble w salonie Białe meble w salonie
Tapeta Geometrica A.S. Creation Tapeten, LEROY MERLIN, 59,99 zł / rolka Poszewka na poduszkę Kinga, tkanina 705-04, DEKORIA.PL, 25,90 zł
Białe meble w salonie Białe meble w salonie
Dywan Ragolle Limelight 22001 5500, wym: 120 x 170 cm, ARTE.PL, 429 zł Tapeta Geometrica A.S. Creation Tapeten, LEROY MERLIN, 59,99 zł / rolka