Duże mieszkanie dla dwojga

Wraz z narzeczonym mamy mieszkanie o metrażu 74 m2. Jak urządzić taką przestrzeń, by znalazło się w niej miejsce na dużą strefę dzienną, sypialnię z garderobą i pokój gościnny (w przyszłości dla dziecka). Brakuje nam też miejsca w łazience na pralkę, a w przedpokoju na porządną szafę na odzież wierzchnią. Prosimy o poradę.

W nowej aranżacji w przedpokoju znalazła się duża szafa na ubrania. Wc bez zmian, łazienka została powiększona - w niej wanna, obok zabudowa z pralką (P) i szafkami powyżej, umywalka na szafce z szufladami, słupek meblowy z koszem na pranie i półkami.

Na lewo od łazienki pokój gościnny, który w przyszłości będzie pokojem dla dziecka - łóżko, komoda przy łóżku, biurko z krzesłem, półki na książki. W garderobie drążki na ubrania (na 2 poziomach) i półki (przy oknie).

W salonie szafka z tv, sofa i stolik kawowy. W aneksie kuchennym od lewej: lodówka (L), szafka narożna z jednym  bokiem dłuższym, szafka ze zlewem i koszami na śmieci, zmywarka (Z), płyta grzewcza z szufladami pod spodem, cargo pod blatem, wysoki słupek z piekarnikiem i mikrofalówką w zabudowie (P+M), na końcu szafki w wysokiej zabudowie. Przy oknie stół z krzesłami.

W sypialni duże łóżko z szafkami nocnymi, komoda przy ścianie. W garderobie drążki na ubrania i półki, przy oknie biurko z krzesłem - do pracy lub jako toaletka.

Duże mieszkanie dla dwojga Duże mieszkanie dla dwojga
Rys.1. Rzut mieszkania - stan obecny. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja przebudowy i aranżacji.