Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem

Proszę o propozycję urządzenia mieszkania. W pomieszczeniu nr 4 musi znajdować się również sypialnia, natomiast w pomieszczeniu nr 3 ma być pokój dla 5 - letniego chłopca. W kuchni myślimy o dodaniu wyspy, aby zwiększyć powierzchnię blatów roboczych.

Salon ma zbyt małą powierzchnię, by udało się w nim wygospodarować sypialnię - pozostaje zainwestować w rozkładaną sofę dobrej jakości. Natomiast umieszczenie w aneksie wyspy spowoduje, że nie będzie miejsca na stół z krzesłami (funkcję dodatkowego blatu roboczego może spełniać właśnie stół).

W zabudowie meblowej aneksu proponuję (od prawej strony): lodówkę (L), zmywarkę (Z) pod blatem roboczym, szafkę ze zlewem i koszami na śmieci, szafkę z półką w środku; przy drugiej ścianie: szafkę z szufladami, płytę grzewczą z piekarnikiem pod spodem, ponownie szafkę z szufladami. Szafki wiszące do sufitu.

Dalsza część zabudowy należy do salonu: szafka stojąca, nad którą na ścianie znalazł się tv, a nad nim szafki wiszące.

Wejście do salonu jest na tyle szerokie, że pozwala na umieszczenie płytkiej zabudowy z półkami lub szafkami w zależności od potrzeb.

Do garderoby wchodzi się z przedpokoju - w niej ubrania rodziców. Dziecku wystarczy (i tak duża) szafa na ubrania w pokoju.

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem
Rys.1. Rzut mieszkania. Rys.2. Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.