Wygodne mieszkanie dla pary emerytów

Aneks kuchenny jest w ciemnym kącie. Może lepiej będzie w jego miejscu zrobić garderobę, zabierając też część łazienki? A kuchnię w najmniejszym pokoju? Czy kuchnia nie będzie za wąska, a garderoba za mała? Czy szafę w przedpokoju warto zrobić kosztem części toalety? A może zaaranżować to mieszkanie jeszcze inaczej (na potrzeby małżeństwa emerytów)?

Aneks kuchenny proponuję jednak zostawić tam, gdzie został pierwotnie zaplanowany - pozwoli to na zaaranżowanie wygodnego i funkcjonalnego mieszkania (należy pamiętać o zamontowaniu oświetlenia pod szafkami). W zabudowie meblowej od lewej: cargo pod blatem, piekarnik z płytą grzewczą, zmywarka, zlew z koszami na śmieci pod spodem, szafka narożna z jednym bokiem dłuższym. Za ścianką pełna zabudowa bez blatów roboczych - lodówka w zabudowie, nad nią szafka; dalej wysokie cargo - nad nim szafka, na końcu półki zamykane jednym dużym frontem meblowym.

WC zostało zmniejszone - w przedpokoju znajdzie się w związku z tym miejsce na szafę ubraniową.

Łazienka - powiększona dzięki przesunięciu ściany z drzwiami. We wnęce zabudowa meblowa z umywalkami i szufladami pod blatem, wanna, szafki z siedziskiem, zabudowa wysoka z pralką.

Sypialnia z garderobą częściowo przedzielona ścianą - przy niej z jednej strony szafka z TV, z drugiej biurko na komputer. W garderobie zabudowa meblowa na całą ścianę.

Wygodne mieszkanie dla pary emerytów
Rzut mieszkania.
Wygodne mieszkanie dla pary emerytów
Rzut mieszkania - propozycja aranżacji.