Co powiecie na baterie łazienkowe w kolorze różowego złota? Taką barwę ma nowa powłoka Cyprum marki Dornbracht, która zastosowano w nowej odsłonie klasycznej już armatury MEM. Zobaczcie, jak wygląda!

W ostatnich latach w aranżacji wnętrz dominowały raczej chłodne, białe i metaliczne odcienie, takie jak srebro, stal czy aluminium. Obecnie renesans przeżywają ciepłe, połyskujące różowozłote i miedziane barwy. Odcień różowego złota kojarzy się z elegancją, luksusem i zmysłowością.

W odpowiedzi na tę zmianę trendów firma Dornbracht stworzyła Cyprum - powierzchnię o wysokim połysku, która wytwarzana jest na bazie 18-karatowego złota i prawdziwej miedzi. Tę nową powłokę wykorzystano przy projektowaniu odświeżonej wersji dobrze już znanej, bo obecnej na rynku od 11 lat, armatury MEM.

Obecnie w wersji Cyprum dostępna jest wyłącznie seria MEM, w przyszłości dostępne będą również inne wybrane serie armatury łazienkowej i kuchennej.

Oprócz wykończenia w kolorze różowego złota program MEM został wzbogacony o trzyotworową baterię montowaną do brzegu wanny oraz o całkowicie nowy w oferce Dornbracht typ baterii: wolnostojącą baterię wannową z wylewką kaskadową i natryskiem ręcznym o podłużnym kształcie.

Ponadto seria MEM pod względem wzornictwa i funkcjonalności została udoskonalona zgodnie z duchem czasu i mottem: "Należy zredukować całość do elementów najistotniejszych, nie ujmując jej przy tym poezji".

Udoskonalone wersje armatury MEM dostępne są od wiosny 2014 roku z wykończeniem powierzchni: chrom, platyna, matowa platyna i w nowym odcieniu różowego złota Cyprum.

źródło i zdjęcia: Dornbracht