Spokojne życie pośród natury...20 kilometrów od Warszawy!

Kto z nas nie marzy o życiu pośród przyrody, gdzie możemy spokojnie odetchnąć w rytmie natury, z dala od zgiełku miasta, za to w bliskości z zielenią, która zaglądając nam do okien, pozwala cieszyć się zmieniającymi się porami roku.

Kiedy przyszli właściciele domu położonego w Owczarni, niewielkiej miejscowości oddalonej o 20 km od Warszawy, w pobliżu pięknego miasta-ogrodu Podkowy Leśnej, szukali swojego nowego domu, nie mieli wątpliwości, że jest to miejsce dla nich idealne. Dom oferowany przez dewelopera urzekł ich malowniczym położeniem - nieopodal rozciągała się łąka, a za nią lasek.

Duży salon z antresolą
Tynk na ścianę, imitacja betonu, Concreto, Metropolis
Nasza propozycja
Tynk na ścianę, imitacja betonu, Concreto, Metropolis
52 zł
Stolik Cupid, Zuiver
Nasza propozycja
Stolik Cupid, Zuiver
599 zł
Na parterze znajduje się obszerny salon z otwartą, a jednocześnie wydzieloną kuchnią. Wysoka przestrzeń salonu pozwoliła na zastosowanie oryginalnego, a przy tym prostego w formie oświetlenia. Projektantka wybrała lampy Gregg marki Foscarini, które zestawiła w kilku rozmiarach, żeby uzyskać bardziej trójwymiarowy efekt.

Nowoczesny projekt domu w Owczarni - pełen przeszkleń!

Dodatkowym atutem były bardzo duże okna, dzięki którym granica między wnętrzem domu a jego otoczeniem staje się mniej odczuwalna. Zaproponowany układ pomieszczeń odpowiadał przyszłym właścicielom właściwie bez żadnych zastrzeżeń. Wystarczyło więc tylko zwrócić się o pomoc do architekta wnętrz, który spełni ich marzenia o domu - jednocześnie nowoczesnym i przytulnym. Szczęśliwie nie musieli go długo szukać, zdali się bowiem na rekomendację znajomych, którzy wcześniej współpracowali z Joanną Rej, właścicielką pracowni architektonicznej Rej Concept.

Przestronny salon i antresola
Sofa modułowa Brandon, Sits
Nasza propozycja
Sofa modułowa Brandon, Sits
Deska trójwarstwowa GoodHome Eslov, jodełka
Nasza propozycja
Deska trójwarstwowa GoodHome Eslov, jodełka
168 zł
Duża i bardzo wysoka przestrzeń salonu, ciągnąca się przez dwie kondygnacje, pozwoliła na wprowadzenie do wnętrza nietypowo dużych mebli. Ogromna sofa świetnie odpowiada zarówno na potrzeby rodziny, jak i gości. Jasny kolor dodaje jej lekkości i pozostaje w harmonii ze świetlistym wnętrzem salonu.

- Prace rozpoczęliśmy długo przed planowanym remontem. Układ pomieszczeń był satysfakcjonujący, nie wymagał zmian w trakcie projektowania. Wprowadziliśmy jednak kilka udogodnień w postaci zmian elektryki, podłączeń hydraulicznych czy instalacji alarmu - mówi o projekcie Joanna.

Podział otwartej przestrzeni na strefy

Przyszłym mieszkańcom Owczarni zależało na wyraźnym wydzieleniu w domu strefy ogólnodostępnej, otwartej dla gości, których uwielbiają przyjmować, od prywatnej, przeznaczonej tylko dla młodego małżeństwa z małym dzieckiem. Na parterze urządzono więc obszerną, wysoką na dwie kondygnację, otwartą przestrzeń, łączącą funkcje kuchni, jadalni oraz salonu, a także mały gabinet i niewielką łazienkę z prysznicem.

Kuchnia z jasnego drewna
Tapeta z kolekcji Aiola
Nasza propozycja
Tapeta z kolekcji Aiola
450 zł
Kolorystyka części kuchennej nawiązuje do materiałów i okładzin ściennych użytych w salonie. Meble otrzymały fronty z jasnego drewna, a wyspa została dopasowana do betonowych ścian. Na podłodze położono, podobnie jak w całym domu, dębową, bieloną jodełkę francuską

Piętro zostało natomiast pomyślane jako prywatna strefa właścicieli. Ulokowana została tam główna sypialnia, z której widać przestrzeń salonu, sypialnia dziecięca, sypialnia gościnna oraz główna łazienka.

Luksusowe wykończenie nowoczesnego wnętrza

Dla właścicieli niezwykle istotną kwestię stanowił dobór materiałów wykończeniowych - miały być naturalne oraz dobre jakościowo. Cała podłoga w reprezentacyjnej części domu wykonana została z bielonego drewna dębowego, ułożonego we wzór jodełki francuskiej. Zastosowanie jednolitego materiału na całej powierzchni parteru nie tylko wydobyło jego otwarty charakter, ale pozwoliło także na stworzenie neutralnej bazy.

Nowoczesny salon połączony z kuchnią
Świecznik z kamionki Madam Stolz
Nasza propozycja
Świecznik z kamionki Madam Stolz
19 zł
Lampa wisząca Pembridge Size 3 Original BTC
Nasza propozycja
Lampa wisząca Pembridge Size 3 Original BTC
8190 zł
Kuchnia to ważne miejsce spotkań mieszkańców domu. Dlatego musiał znaleźć się tu duży stół. Lampy nawiązujące formą do zwisających gałęzi, przypominają, że dom stoi w pięknym otoczeniu natury.

Aby uzyskać podział na strefy pomieszczeń otwartego parteru, projektantka zaproponowała wydzielenie ich za pomocą odpowiednich materiałów. Wykonana na zamówienie przez stolarza drewniana okładzina podkreśliła ciąg komunikacyjny pomiędzy salonem a kuchnią. Meble kuchenne otrzymały drewniane fronty, doskonale współgrające z kolorystyką podłogi, natomiast betonowa wyspa dopasowana została do kolorystyki ścian.

Szlachetną surowość w części kuchenno-jadalnianej przełamuje tapeta z zielonym akcentem opadających liści, która koresponduje z widokiem za oknem. Tę łączność z otoczeniem Joanna podkreśliła także oświetleniem nad stołem w jadalni.

Wielkie okno w jadalni
Krzesło Tom, szare
Nasza propozycja
Krzesło Tom, szare
419 zł
Dekoracyjny charakter nadaje jadalni tapeta z akcentem opadających liści. Jest to jeden z modeli tapety marki Wonderwall Studio. Zastosowany wzór miał wprowadzić do wnętrza zieleń królującą za oknami. Na tle tapety ustawiono lustrzaną komodę, która do tej betonowo-drewnianej przestrzeni wprowadza element elegancji.

Lampa Chic Botanic nawiązuje swoją formą do gałęzi, a wykończenie w miedzi dodaje wnętrzu elegancji. Przyroda wkracza do domu także w bardziej bezpośredniej formie.

Do łazienki na parterze projektantka zaproponowała ścianę pokrytą mchem. W gabinecie znalazła się rozkładana sofa. Można na niej odpocząć, a w razie potrzeby staje się także dodatkowym miejscem do spania.

Ściana za sofą wyłożona została panelami z otworami, w których możliwe jest dowolne przekładanie kołowych wsporników. Na piętrze domu także dominują naturalne materiały. Jasne drewniane podłogi i elementy zabudowy uzupełniają biele, szarości i beże mebli. Wszystko tworzy tu stonowaną całość, pozostającą w harmonii z otoczeniem domu.

Autor
Komfortowy dom w Owczarni
Małgorzata Stalmierska
Redaktorka, historyczka sztuki i literatury, autorka licznych tekstów o designie, sztuce i antykach. Oaza spokoju od której z daleka bije pozytywna energia. Z pasją pisze...