Spokojne życie pośród natury...20 kilometrów od Warszawy!
Kto z nas nie marzy o życiu pośród przyrody, gdzie możemy spokojnie odetchnąć w rytmie natury, z dala od zgiełku miasta, za to w bliskości z zielenią, która zaglądając nam do okien, pozwala cieszyć się zmieniającymi się porami roku.
Kiedy przyszli właściciele domu położonego w Owczarni, niewielkiej miejscowości oddalonej o 20 km od Warszawy, w pobliżu pięknego miasta-ogrodu Podkowy Leśnej, szukali swojego nowego domu, nie mieli wątpliwości, że jest to miejsce dla nich idealne. Dom oferowany przez dewelopera urzekł ich malowniczym położeniem - nieopodal rozciągała się łąka, a za nią lasek.
Nowoczesny projekt domu w Owczarni - pełen przeszkleń!
Dodatkowym atutem były bardzo duże okna, dzięki którym granica między wnętrzem domu a jego otoczeniem staje się mniej odczuwalna. Zaproponowany układ pomieszczeń odpowiadał przyszłym właścicielom właściwie bez żadnych zastrzeżeń. Wystarczyło więc tylko zwrócić się o pomoc do architekta wnętrz, który spełni ich marzenia o domu - jednocześnie nowoczesnym i przytulnym. Szczęśliwie nie musieli go długo szukać, zdali się bowiem na rekomendację znajomych, którzy wcześniej współpracowali z Joanną Rej, właścicielką pracowni architektonicznej Rej Concept.
- Prace rozpoczęliśmy długo przed planowanym remontem. Układ pomieszczeń był satysfakcjonujący, nie wymagał zmian w trakcie projektowania. Wprowadziliśmy jednak kilka udogodnień w postaci zmian elektryki, podłączeń hydraulicznych czy instalacji alarmu - mówi o projekcie Joanna.
Podział otwartej przestrzeni na strefy
Przyszłym mieszkańcom Owczarni zależało na wyraźnym wydzieleniu w domu strefy ogólnodostępnej, otwartej dla gości, których uwielbiają przyjmować, od prywatnej, przeznaczonej tylko dla młodego małżeństwa z małym dzieckiem. Na parterze urządzono więc obszerną, wysoką na dwie kondygnację, otwartą przestrzeń, łączącą funkcje kuchni, jadalni oraz salonu, a także mały gabinet i niewielką łazienkę z prysznicem.
Piętro zostało natomiast pomyślane jako prywatna strefa właścicieli. Ulokowana została tam główna sypialnia, z której widać przestrzeń salonu, sypialnia dziecięca, sypialnia gościnna oraz główna łazienka.
Luksusowe wykończenie nowoczesnego wnętrza
Dla właścicieli niezwykle istotną kwestię stanowił dobór materiałów wykończeniowych - miały być naturalne oraz dobre jakościowo. Cała podłoga w reprezentacyjnej części domu wykonana została z bielonego drewna dębowego, ułożonego we wzór jodełki francuskiej. Zastosowanie jednolitego materiału na całej powierzchni parteru nie tylko wydobyło jego otwarty charakter, ale pozwoliło także na stworzenie neutralnej bazy.
Aby uzyskać podział na strefy pomieszczeń otwartego parteru, projektantka zaproponowała wydzielenie ich za pomocą odpowiednich materiałów. Wykonana na zamówienie przez stolarza drewniana okładzina podkreśliła ciąg komunikacyjny pomiędzy salonem a kuchnią. Meble kuchenne otrzymały drewniane fronty, doskonale współgrające z kolorystyką podłogi, natomiast betonowa wyspa dopasowana została do kolorystyki ścian.
Szlachetną surowość w części kuchenno-jadalnianej przełamuje tapeta z zielonym akcentem opadających liści, która koresponduje z widokiem za oknem. Tę łączność z otoczeniem Joanna podkreśliła także oświetleniem nad stołem w jadalni.
Lampa Chic Botanic nawiązuje swoją formą do gałęzi, a wykończenie w miedzi dodaje wnętrzu elegancji. Przyroda wkracza do domu także w bardziej bezpośredniej formie.
Do łazienki na parterze projektantka zaproponowała ścianę pokrytą mchem. W gabinecie znalazła się rozkładana sofa. Można na niej odpocząć, a w razie potrzeby staje się także dodatkowym miejscem do spania.
Ściana za sofą wyłożona została panelami z otworami, w których możliwe jest dowolne przekładanie kołowych wsporników. Na piętrze domu także dominują naturalne materiały. Jasne drewniane podłogi i elementy zabudowy uzupełniają biele, szarości i beże mebli. Wszystko tworzy tu stonowaną całość, pozostającą w harmonii z otoczeniem domu.