Świąteczny klimat w kilku krokach

Długi stół mieni się eleganckimi odcieniami srebra i bieli. Dodatkowo dużo delikatnego światła świec i urokliwa dekoracja ze srebrnym jeleniem w roli głównej.

- Uwielbiam, gdy już w czasie adwentu dom sprawia wrażenie jakby mnie przytulał! Lubię dekorować cały dom świecami, miękkimi poduszkami z dodatkiem świątecznej, klasycznej czerwieni i błyszczącego brokatu - mówi Tamara.

Choinka nie jest duża, choć pozwalałoby na to pomieszczenie – po prostu Tamara woli takie drzewko, które pochodzi ze, zrównoważonej, ekologicznej uprawy.

Podobnie jak w przypadku dekoracji Tamara pozostaje wierna tradycji również w kwestii zaproszeń i zawsze wysyła odręcznie wypisane kartki okolicznościowe do swoich bliskich i przyjaciół. Lubi w tym czasie rozsiąść się wygodnie przy biurku w domowej bibliotece. Biblioteka, tak jak zresztą cały jej dom, jest pięknie przystrojona mnóstwem ozdób świątecznych. Dekoracji jest tak wiele, że Tamara poza sezonem świątecznym trzyma te ozdoby aż w ośmiu ogromnych pudełkach.

Świąteczna dekoracja stołu z zastawą i świecznikami
Stół z litego drewna Oliver, Westwing Collection
Nasza propozycja
Stół z litego drewna Oliver, Westwing Collection
2729 zł
Kolory Świąt według Tamary to klasyka – czerwony, zielony, biały i srebrny. Tu wszystko zostało dobrane tak, by zadość uczynić tradycji.

Cały rok prezenterka czeka z niecierpliwością, aby rozpakować wszystkie dekoracje w okresie adwentu i odmienić swój dom na ten magiczny czas w roku. Nie ma bowiem dla niej nic ważniejszego niż radosna świąteczna atmosfera, wszystko inne jest dla prezenterki kwestią drugorzędną. Dzięki świeżym jodłowym gałązkom i sezonowym owocom, jej długi, drewniany stół zamienia się w świąteczny krajobraz, a drobne prezenty dla gości, takie jak małe bombki, przypominają o tym pięknym wieczorze jeszcze przez długi czas po jego zakończeniu.

Girlanda świąteczna na schodach
Lampa stołowa Vanessa, Port Maine
Nasza propozycja
Lampa stołowa Vanessa, Port Maine
249 zł
Prezenterka ma tak dużo dekoracji świątecznych, że w ciągu roku trzyma je aż w ośmiu pudełkach.

Złota rada na Święta - relaks!

Gdy gospodyni jest zrelaksowana, tak samo czują się goście - oto złota zasada, którą wyznaje Tamara. Na odpoczynek poświęca więc zawsze kilka minut przed rozpoczęciem świątecznego przyjęcia. Najchętniej w swoim ogrodzie zimowym, który stylizuje w zależności od pory roku. Zimą znajdują się tam zawsze przytulne tkaniny, miękkie światło i lodowy błękit. Tutaj Tamara cieszy się widokiem z okien, które sięgają od podłogi aż do sufitu.

Ozdoby bożonarodzeniowe na choinkę i stół
Komplet dekoracji Tuxel, 2 elem.
Nasza propozycja
Komplet dekoracji Tuxel, 2 elem.
139 zł
Komplet mini bombek Evergreen, 16 elem.
Nasza propozycja
Komplet mini bombek Evergreen, 16 elem.
54 zł
Tamara uwielbia nastrojowy klimat. W jej domu nie brak ciepłego światła lamp oraz migotania świec.

Po relaksie czas na przygotowanie jedzenia i nakrycie stołu, a potem oczywiście - nadchodzi czas na zmianę stroju. W tym celu prezenterka odwiedza swoją garderobę na piętrze, która łączy w sobie urok retro z przytulnością aksamitu. Na Wigilię i kolację bożonarodzeniową nasza ekspertka od stylu preferuje czerwień lub coś z połyskiem.

Meble w stylu eklektycznym
Lampa Niels, Westwing Collection
Nasza propozycja
Lampa Niels, Westwing Collection
699 zł
Dom Tamary zaskakuje ciekawymi zestawieniami. Tu wszystko ma swoje miejsce tak, by dobrze czuła się i rodzina, i przyjaciele.

Po wigilijnej kolacji Tamara zaprasza swoich gości do salonu na espresso i pierniczki. Tutaj nowoczesne meble, takie jak marmurowy stół, spotykają się z klasycznymi, rodzinnymi pamiątkami. Zdaniem prezenterki, wnętrze powinno opowiadać historię, a nie wyglądać jak stylowy salon wystawowy.

Zimowa bawialnia zachwyca „lodowymi” kolorami. Tu wszystko zaprojektowano z myślą o wyciszeniu i relaksie.

- Moja rada na udany wieczór: jeśli gospodyni jest w dobrym humorze, goście także czują się bardziej odprężeni. Aby wprowadzić wszystkich w dobry nastrój, spowijam cały dom w pięknym świetle i dekoruję każdy pokój. Pamiętam też o odpowiednim zapachu! Gdy wnętrze domu pachnie cynamonem i rogalikami waniliowymi, podekscytowanie z powodu nadchodzącego Bożego Narodzenia rośnie! - z radością mówi Tamara.

Autor
Stylowe Święta Tamary von Nayhauss
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...