Zabudowa w jasnych kolorach

Mieszkanie na warszawskim Ursynowie było wyzwaniem. Ma 66 metrów kwadratowych, co - jak się wydaje - powinno w zupełności zapewnić komfortowe warunki dla mamy oraz nastoletniego syna. Jeśli jednak trzeba przeprowadzić się tutaj z dużego, 300-metrowego segmentu, sprawa wcale nie okazuje się już taka prosta. Zwłaszcza jeśli nowe lokum jest mało ustawne, bo ściany zewnętrzne w dużej mierze zastąpione zostały oknami, żeby doświetlić usytuowane od północnej strony mieszkanie, a sporą część zajmują ciągi komunikacyjne.

W strefie dziennej znalazło się miejsce na część wypoczynkową i kuchenną. Nieduży okrągły stół i wygodne,
zgrabne krzesła tworzą funkcjonalny kącik jadalniany.
Krzesło Danai jasnoszare
Nasza propozycja
Krzesło Danai jasnoszare
945 zł
Zegar ścienny Charm
Nasza propozycja
Zegar ścienny Charm
170 zł
W strefie dziennej znalazło się miejsce na część wypoczynkową i kuchenną. Nieduży okrągły stół i wygodne, zgrabne krzesła tworzą funkcjonalny kącik jadalniany.

Ale nie ma takiego wnętrzarskiego problemu, z którym nie poradziłby sobie doświadczony architekt. Dlatego polecona właścicielce mieszkania przez znajomych Anna Nowak-Paziewska, prowadząca studio MAFgroup, z dużym zaangażowaniem rozpoczęła pracę nad tym naprawdę trudnym projektem.

Jak zaaranżować małe mieszkanie?

Głównym celem było uzyskanie jak największej przestronności i sprytne wykorzystanie dosłownie każdego centymetra. Nie obyło się poważnych ingerencji, łącznie z wyburzaniem ścian, dzięki czemu powstała nowafunkcjonalna przestrzeń. Oprócz salonu z na nowo zaprojektowanym aneksem kuchennym są tu dwie sypialnie. Dodatkowo wydzielono zamkniętą garderobę i pomieszczenie gospodarcze oraz wykonano bardzo funkcjonalną zabudowę w przedpokoju

Szafki kuchenne wtapiają się w całość aranżacji. Otrzymały fronty z lakierowanej płyty mdf w kolorze szarym, blat wykonany został z granitu. Minimalistyczny okap Cylindra Isola pochodzi z oferty marki Faber.
Lampa podłogowa Izar
Nasza propozycja
Lampa podłogowa Izar
1099 zł
Szafki kuchenne wtapiają się w całość aranżacji. Otrzymały fronty z lakierowanej płyty mdf w kolorze szarym, blat wykonany został z granitu. Minimalistyczny okap Cylindra Isola pochodzi z oferty marki Faber.
Charakter mieszkaniu nadaje oryginalne oświetlenie. Lampy w kształcie szyszek z serii Conia duńskiej marki Umage (dawniej Vita Copenhagen) zaprojektował
Søren Ravn Christensen.
Plakat Nagie drzewo
Nasza propozycja
Plakat Nagie drzewo
29 zł
Lampa wisząca Conia
Nasza propozycja
Lampa wisząca Conia
409 zł
Charakter mieszkaniu nadaje oryginalne oświetlenie. Lampy w kształcie szyszek z serii Conia duńskiej marki Umage (dawniej Vita Copenhagen) zaprojektował Søren Ravn Christensen.

Prace przebiegły sprawnie - projektantka zleciła je sprawdzonej ekipie remontowej oraz zaufanej firmie stolarskiej. Bo to właśnie głównie dzięki dobrze przemyślanej zabudowie meblowej, optymalnie wykorzystującej dostępną przestrzeń, udało się uzyskać dużo miejsca do przechowywania, a tym samym stworzyć praktyczne, wygodne wnętrza, dostosowane do potrzeb mieszkańców.

W sypialni, której aranżację utrudniała duża liczba okien,
w tym wyjście na balkon oraz taras, postawiono na meble na wymiar, które, podobnie jak resztę zabudowy w całym mieszkaniu, wykonała firma WERA-meble z Rzeszowa.
Kinkiet Moskov 22x31 cm biały
Nasza propozycja
Kinkiet Moskov 22x31 cm biały
296 zł
W sypialni, której aranżację utrudniała duża liczba okien, w tym wyjście na balkon oraz taras, postawiono na meble na wymiar, które, podobnie jak resztę zabudowy w całym mieszkaniu, wykonała firma WERA-meble z Rzeszowa.

Jaki styl?

W kwestii stylu właścicielka mieszkania całkowicie zdała się na projektantkę. Neutralna paleta barw, w której dominują biele, szarości i beże, oraz dużo jasnego drewna, a do tego czyste płaszczyzny, niezakłócone żadnymi wyrazistymi wzorami sprawiły, że powstała przestrzeń lekka i harmonijna, w której dobrze się mieszka i odpoczywa.

W łazience pojawiła się szklana ściana z nadrukiem przedstawiającym bujną roślinność, wykonanym na zamówienie przez firmę Projekt szkło - Grzegorz Buczyński. Przypomina ona zieleń, którą właścicielka miała za oknem w poprzednim domu.

 

Autor
Funkcjonalne wnętrze w stonowanych kolorach
Małgorzata Stalmierska
Redaktorka, historyczka sztuki i literatury, autorka licznych tekstów o designie, sztuce i antykach. Oaza spokoju od której z daleka bije pozytywna energia. Z pasją pisze...