Przygotowanie mieszkania pod wynajem

Celem zmian było osiągnięcie efektu wyróżniającego nieruchomość na rynku najmów przy niewielkim nakładzie finansowym. Tym samym pozostawiono zastany układ ścian, instalacji elektrycznej i podłogi, skupiając się przede wszystkim na funkcjonalności oraz spójnym doborze wyposażenia i aranżacji.

Stylu zastosowanego we wnętrzach apartamentu nie można jednoznacznie zdefiniować. Czerpie on z kilku źródeł, które w sposób idealny zazębiły się w tej przestrzeni, tworząc z niej strefę ponadczasową. Możemy tu mówić o balansie stylów- od wyważonego boho łączącego naturalne materiały o stonowanej kolorystyce, poprzez spokój japandi, po luksus stylu klasycznego i jego lekki blask.

Motyw przewodni w salonie - galeria plakatów

Zaufanie i swoboda, którą dali projektantowi Inwestorzy pozwoliły na zakup wyposażenia zgodnie z zasadą, że każda, nawet najmniejsza dekoracja nawiązuje do jakiegokolwiek już zakupionego elementu detalem lub formą, no i oczywiście współgra z motywem przewodnim, którym w tym przypadku jest galeria plakatów w części wypoczynkowej.

Motyw przewodni wyeksponowany w newralgicznym miejscu mieszkania prowadził przez cały proces tworzenia wnętrz, a w przyszłości nie pozwoli ulegać chwilowym modom i na każdym kroku będzie skłaniał do trzymania się określonych ram kolorystycznych.

Home staging w praktyce - czy się opłaca?

Odpowiednio wyselekcjonowany dobór mebli i dodatków, ich spójność kształtu, faktury i kolorów, brak przypadkowości, płynne przejścia pomiędzy stylami, ciepłe brązy, beże i naturalne materiały tworzą harmonię skłaniającą użytkownika do odpoczynku i wyciszenia się od zgiełku dużego miasta w samym jego sercu.

Mieszkanie zostało wynajęte za kwotę znacznie przewyższającą średnią cenę najmu mieszkań, a realizacja spodobała się Inwestorowi do tego stopnia, że zlecił projektantowi do zaaranżowania kolejny apartament, tym razem w Paryżu.