Jak wygląda wnętrze w klasycznym stylu?

Klasyczne wnętrza są eleganckie i wytworne - zachwycają pięknymi formami i naturalnymi wykończeniami. Stylistyczne nastroje tego stylu płyną od nurtu art deco, poprzez mid century na subtelnym nawiązaniu do nowoczesnych trendów kończąc.

Jakie marki wybrać urządzając wnętrze w stylu klasycznym?

Mistrzami współczesnego projektowania w stylu klasycznym pozostają niezmiennie Włosi. Tradycyjne bryły mebli reinterpretują na nowo, tworząc bardzo ponadczasowe projekty. Fascynacja tendencjami sprzed lat odnajduje się w grze nieoczekiwanych zestawień kolorystycznych i form, o wyraźnie współczesnym charakterze.

Sofy, fotele, stoły, krzesła i łóżka włoskich marek Flexform, Poliform, czy Poltrona Frau wywołują emocje, ale przede wszystkim stan spokoju. Tak zaprojektowany dom staje się oazą intymności i uosobieniem ciszy, wywołanej przez nienarzucającą się formę mebli, ich eleganckie odcienie i wyjątkowe wrażenia estetyczne, których dostarczają.

Klasyczne meble i oświetlenie, które proponuje nam Studio Forma 96, zachwycają stonowaną paletą barw. Królują tu brązy, beże, biele i granat. Nie braknie także czerni i szarości. Całość aranżacji salonu, łazienki czy kuchni zdarza się przełamać odrobinę intensywniejszymi kolorami, ale nie powinny one dominować w pomieszczeniu. Spokojna paleta sprzyja wrażeniu, że wnętrze zostało zaaranżowane zgodnie z podstawowymi zasadami klasyki - utrzymaniem ładu, harmonii i umiaru.

Nie ma tu miejsca na wiele wzorzystych materiałów, stawia się przede wszystkim na umiar. Nadmiar pstrokatych przedmiotów całkowicie mógłby zepsuć finalny efekt. W stylu klasycznym doskonale broni się jakość, dbałość o detale i proste, ale jednocześnie wytworne i ponadczasowe desenie.

Styl klasyczny w pigułce - cechy charakterystyczne:

  • stonowane barwy: biele, beże, brązy, szarości
  • dobrej jakości meble o prostej formie
  • ponadczasowy design
  • mała ilość wzorów i intensywnych kolorów
  • ład i harmonia

Zobacz także:

Kuchnie klasyczne - styl angielski, rustykalny i prowansalski