Każdy z nas zna powiedzenie, że szewc bez butów chodzi. Tak właśnie było z Kasią Maciejewską - doświadczoną projektantką wnętrz, która stanęła przed wyzwaniem, jakim był generalny remont parteru jej własnego domu rodzinnego. Mimo, że architektka uszczęśliwiła już wiele rodzin tworząc im wymarzone gniazdko, siebie samą zadowolić było najtrudniej.

- Bardzo ciężko było mi się zdecydować na styl, paradoksalnie im człowiek więcej widział, tym ma trudniej. Po analizie naszych przyzwyczajeń i stylu życia zdecydowałam się na współczesną klasykę. Coś co długo się obroni, coś co szybko nie przeminie. - opowiada Kasia.

Salon w neutralnych kolorach
Narożnik Enjoy, Inspirium
Nasza propozycja
Narożnik Enjoy, Inspirium
10306 zł
Fotel Remsta, ciemnoszary
Nasza propozycja
Fotel Remsta, ciemnoszary
699 zł
Dywan Transform, 170 x 240 cm, Ligne Pure
Nasza propozycja
Dywan Transform, 170 x 240 cm, Ligne Pure
3994 zł
Dziś producenci z wielką dbałością wprowadzają na rynek płytki imitujące drewno, które pomagają w utrzymaniu czystości i pięknie się prezentują. Kasia wykorzystała ich potencjał! Cały salon pokrywają praktyczne płytki gresowe (gres Ascott ProWalk i chevron Mirage Noon).

Projektantka zdecydowała się ostatecznie na jasne, neutralne kolory, które stały się bazą do dalszej dekoracji, którą można było dowolnie zmieniać. Umiejętnie połączyła klasyczne rozwiązania jak wyrafinowana sztukateria, proste formy z nowoczesnymi akcentami jak na przykład oryginalne oświetlenie. Tak powstał plan na stworzenie domu w stylu Modern Classic.

Kuchnia z barkiem
Krzesło Dalia
Nasza propozycja
Krzesło Dalia
1157 zł
Lampa wisząca, okrągła, Mei
Nasza propozycja
Lampa wisząca, okrągła, Mei
10652 zł
W części jadalnianej gospodarze mają do dyspozycji duży stół, przy którym spędzają każdą wolną chwilę w rodzinnym gronie.

Przearanżowanie przestrzeni salonu zajęło jednak więcej czasu, niż zakładano. Zmieniono całkowicie jego układ tak, by strefę dzienną połączyć z otaczającą dom przyrodą. Wcześniej pod dużym oknem stała jeszcze większa sofa i pozostawało bardzo wąskie przejście.

Dziś pokój dzienny to jasna i funkcjonalna przestrzeń żyjąca w zgodzie z naturą, która jest teraz na wyciągnięcie ręki. Ułatwiono bowiem dostęp do tarasu. Tym sposobem powiększono strefę wypoczynkową.

Sztukateria na ścianach nadaje wnętrzu sznytu i elegancji. Całość dopełniają miedziane kinkiety Organic Maxlight.
Kuchnia wykonana na wymiar wyprzedziła trendy. Ciemne aranżacje zasypały świat wnętrzarski. Tutaj fronty pokryto matowym lakierem. Pozostała część szafek to płyta strukturalna Egger.
W gabinecie Kasia zdecydowała się na wymianę okna na tarasowe. Dzięki temu pomieszczenie stało się jaśniejsze i każdego dnia inspiruje projektantkę widokiem na łąkę i las.
Ciepły odcień drewna i płytek położonych przy schodach tworzy niesamowitą symbiozę. Kasia zdecydowała się na model Rex Bamboo podświetlony lampami od Azzardo.
Oryginalne oświetlenie wiszące
Lampa wisząca Tears, Lucide
Nasza propozycja
Lampa wisząca Tears, Lucide
1374 zł
Nowoczesny design lampy wiszącej w mlecznym szkle zachwyca każdego gościa!
Łazienka w czerni i drewnie ułożonym w jodełkę
Lustro ścienne Hub
Nasza propozycja
Lustro ścienne Hub
850 zł
Tapeta obiektowa Zenith
Nasza propozycja
Tapeta obiektowa Zenith
Projektantka zadbała o dobrą jakość także w łazience. Zdecydowała się na muszlę Laufen Pro, umywalkę marki Besco oraz kabinę SanSwiss.
Autor
Współczesna klasyka w domu projektantki
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....