To mieszkanie od progu robi pozytywne wrażenie. Właściciele nigdy nie byli miłośnikami modnych szklano-betonowych wnętrz. Ich wymarzony dom miał być przytulny, jasny i radosny.

Życzeniem właścicieli była kolorystyka na tyle subtelna, by w przyszłości mogli za pomocą dodatków dowolnie zmieniać charakter mieszkania. Stąd decyzja o wprowadzeniu ciepłego dębowego drewna i połączeniu go z neutralną szarością, bielą, odcieniami kawy z mlekiem i…sztuką na ścianach.

Wrażeniu piękna sprzyja także okoliczna zieleń, stanowiąca integralną część projektu. Mieszkanie zlokalizowane jest na parterze i ma dwa duże tarasy, na które w okresie wiosenno-letnim przenosi się życie rodzinno towarzyskie.

Salon z biblioteczką na książki
Sofa Tuscany, 284 cm, szara, Eichholtz
Nasza propozycja
Sofa Tuscany, 284 cm, szara, Eichholtz
17949 zł
Stolik kawowy Around Large, Muuto
Nasza propozycja
Stolik kawowy Around Large, Muuto
1949 zł

Mieszkanie blisko centrum z własnym ogródkiem

Ciekawa lokalizacja i naturalne zwrócenie się w stronę przyrody za oknem sprawiło, że proces projektowania był pełen pozytywnej energii: oparty, z jednej strony na szacunku do pracy i doświadczenia architekta, z drugiej na świadomości potrzeby kontaktu z naturą, wyrobionym guście inwestorów i dobrej komunikacji.

Twórczy dialog sprawił, że powstało wnętrze idealnie oddające charakter mieszkańców domu, będące jednoczenie w zgodzie z estetyką Jacka Tryca.

Ogród w mieszkaniu na Bielanach
Fotel, rattan, Stockholm 2017
Nasza propozycja
Fotel, rattan, Stockholm 2017
550 zł

Układ wnętrz zgodny z potrzebami - 160 metrów na Bielanach

Mieszkanie ma powierzchnię 160 m/kw. Taki metraż pozwolił zaplanować przestrzeń tak, by każdy z domowników znalazł w niej miejsce na swoje pasje. Wyznaczona strefa rozrywki daje nieograniczone możliwości zabawy dla dzieci, znalazło się tu także miejsce na salę kinową dla rodziców.

Znajdujące w innej części mieszkania sypialnie i łazienki pozwalają na wyraźne rozdzielenie stref dziennej i prywatnej.

Sypialnia w stonowanych kolorach
Kinkiet Moskov, biały, La Forma
Nasza propozycja
Kinkiet Moskov, biały, La Forma
239 zł
Tapeta Spark, Arte
Nasza propozycja
Tapeta Spark, Arte
671 zł

Funkcjonalna kuchnia

Kuchnia jest sercem tego domu. Miała być nie tylko estetyczna, ale i bardzo funkcjonalna. Zapracowani w tygodniu właściciele w weekendy pragnęli celebrować czas spędzany wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, stąd duża, wygodna wyspa kuchenna, przy której wszyscy wspólnie gotują i toczą rozmowy do późnych godzin.

Salon połączony z kuchnią
Stół Jutland - rozkładany
Nasza propozycja
Stół Jutland - rozkładany
3310 zł

Wybierając meble, właściciele zdecydowali się na proste fronty szafek. Aranżując kuchnię otwartą na jadalnię i salon architekt zachował konsekwencję w doborze barw, decydując się na dębowe fronty w odcieniu, który powtarza się w wystroju jadalni.

W klasycznej formie skryły się nowoczesne urządzenia, które ułatwiają przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Pachworkowe płytki nad blatem tworzą efektowną dekorację , nawiązującą odcieniem do szafek kuchennych.

Salon z kuchnią w bieli i ciepłym drewnie
Krzesło Merano
Nasza propozycja
Krzesło Merano
1670 zł

Sztuka w domu na Bielanach

Właściciele to miłośnicy sztuki. Od samego początku, aranżacji przyświecała myśl, że dom ma być zaprojektowany tak, by znalazło się w nim miejsce na ekspozycję ulubionych obrazów, autorstwa Michała Wareckiego.

W ich towarzystwie apartament na Bielanach, projektu Jacka Tryca, stał się domem pełnym emocji a jednocześnie bardzo ciepłym i spójnym. Stonowana kolorystyka i wyraźny podział przestrzeni uczyniły te wnętrze harmonijnym, a sztuka nadała przestrzeni dodatkowego wymiaru.