Włoski design w Willi Castiglione - tu współczesność łączy się z tradycją

Niegdyś miejsce to było punktem do wypoczynku cesarza Tybera. Dziś po dawnej hacjendzie pozostały tylko ruiny, na których dziś wznosi się prawdziwa oaza luksusu. Projekt willi powstał we współpracy zarządcy Manfredi Fine Hotels z prestiżową włoską marką Giorgetti. Ekskluzywne hotele i restauracje z sieci Manfredi Fine charakteryzują się wyszukanym designem oraz ponadprzeciętną jakością usług dedykowaną koneserom piękna i włoskiego stylu. 

Metamorfozie zostało poddanych kilka pokoi willi Castiglione. Głównymi materiałami wykończeniowymi stały się marmur i drewno uzupełnione o liczne tekstylia z naturalnych surowców. Apartamenty z kolei podzielono na strefy. Przestrzenna weranda z dużymi przeszkleniami i widokiem na morze to miejsce do długich rozmów, gdzie goście spędzają każdy upalny, letni wieczór. Pomieszczenie zdobią kultowe fotele Hug zaprojektowane przez Rossellę Pugliatti, towarzyszy im ręcznie wytłaczana powierzchnia stolika kawowego Corallo.

Punktem kulminacyjnym apartamentu jest doskonale doświetlona strefa dzienna, którą tworzą wygodne sofy modułowe Skyline autorstwa projektu Carlo Colombo. Nad nimi zadbano o podwójne oświetlenie podłogowe, nad którym rozpościera się łukowe sklepienie jasnobeżowego sufitu. 

Ostatnia strefa apartamentu to przestrzeń prywatna składająca się z dwóch sypialni oraz master bedroom połączonej z ekskluzywnie wykończoną łazienką z widokiem na Zatokę Neapolitańską. 

Projekt definiuje ciepła i przyjazna atmosfera, którą umiejętnie podkreślają faktury szlachetnych materiałów i sprytne połączenie współczesnych elementów z elementami inspirowanymi tradycją. W ten sposób Giorgetti po raz kolejny demonstruje swoją zdolność do oferowania szytych na miarę rozwiązań dla prestiżowych projektów na całym świecie, przedstawiając się jako doskonały partner w projektowaniu luksusowych wnętrz.

Autor
Luksusowa willa na Capri - widok zapiera dech w piersiach!
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....