Montecito - osada dla elit

Montecito od dawna jest ulubioną ucieczką dla bogatych, w tym miesiąca miodowego samych Johna i Jacqueline Kennedy w 1953 roku. Choć historia tego miasteczka cieszy się ogromnym prestiżem już od kilkudziesięciu lat, posiadłość, którą odwiedzamy powstała zaledwie w 2006 roku. To dom będący własnością Tylera Perry'ego - przyjaciela Harry'ego i Meghan Markle, w którym para książęca zamieszkała kilka miesięcy po potocznie zwanym Megxicie.

To właśnie tutaj młode małżeństwo nakręciło sporą część dokumentu poświęconego rezygnacji z pełnienia funkcji rodziny królewskiej. Sześcioczęściowy serial dostępy na Netflixie "Harry & Meghan" śledzi parę od wczesnych dni ich związku, aż do głośnego opuszczenia Anglii i ustanawia rekordy oglądalności telewizji. 

Luksusowy dom Harry'ego i Meghan - ma 1200 metrów kwadratowych!

Posiadłość urządzona w stylu śródziemnomorskim liczy aż 1200 metrów kwadratowych powierzchni i składa się z sześciu sypialni, pokoju do gier, pokoju teatralnego, kilku łazienek, biura, siłowni, części jadalnianej, baru, ogromnej kuchni, salonu, a także osobnego budynku dla gości. Ekstrawaganckie wnętrze pokoju królewskiego, który możemy podziwiać w dokumencie podczas udzielanych przez parę wywiadów, zachwyca sporych gabarytów żyrandolem, a także łukowatymi oknami, z których rozciąga się widok na strzeliste palmy, bujne winorośle, całoroczne kwiaty oraz sady cytrusowe. 

Rozległą rezydencję w Montecito zewsząd otaczają góry i majestatyczny widok na ocean. Do budynku przynależy wiele bujnych terenów urozmaiconych romantycznymi chodnikami, ambientowym oświetleniem, ogródkiem warzywnym, a nawet kurnikiem zapewniającym domownikom świeże jaja. Do udogodnień luksusowego domu książęcej pary przynależy także sporych gabarytów basen, w którym celebrować mogli wspólne chwile w słonecznej, południowej Kaliforni.

Książę i księżna Sussex przenieśli się do Montecito w 2020 roku, gdzie mieszkali przez kilka miesięcy przed zakupem własnej rezydencji o wartości 14,7 miliona dolarów. Odwiedzana przez nas rezydencja jest właśnie na sprzedaż, a jej wartość oszacowano na 33,5 miliona dolarów. 

Źródło zdjęć: TopTenRealEstateDeals.com

Autor
Znamy ją z dokumentu Netflixa! Oto posiadłość w Montecito, w której mieszkali Harry i Meghan
Adrianna Tarnowska
adrianna.tarnowska@czasnawnetrze.pl
Redaktorka, projektantka wnętrz, filolożka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia germańska. Redaktor prowadząca portalu czasnawnetrze.pl....