Jest różowy, kiczowaty, ale na pewno nie można przejść obok niego obojętnie! To odzwierciedlenie domu Barbie i Kena w naturalnej wielkości. Która dziewczynka nie marzyła o takim domku dla lalek? Która nie wyobrażała sobie, że mieszka w bajkowej rezydencji, w której całe życie upływa pod znakiem szczęścia i harmonii?

Ten oryginalny dom położony nad brzegiem oceanu w zachodnim Malibu w Kalifornii jest wynajmowany przez partnera Barbie, Kena, za pośrednictwem oferty Airbnb. 

Dom Barbie w Malibu: Ken wprowadza poprawki

W dużym domu nad oceanem znajduje się różowa sypialnia ozdobiona dywanikami z bydlęcej skóry, kowbojskimi kapeluszami i narzutami z nadrukami koni. W szafie wiszą ubrania Barbie, w tym kultowy różowy but na wysokim obcasie z dekoracją z puszystych piór.

W ofercie Airbnb Ken pisze: „Zrobiłem kilka poprawek, aby wprowadzić do domu więcej elementów w stylu Kenergy”. Dlatego goście będą mogli pożyczyć kowbojskie koszule Kena z frędzlami i jego gitarę. 

Inny szczegół, który świadczy o tym, jak wiele zmian wprowadził Ken, to wahadłowe drzwi w stylu zachodnim, ozdobione wizerunkiem konia i napisem „Kendom Saloon” oraz przekreślony napis „Barbie” nad kuchnią na świeżym powietrzu, na którym teraz widnieje napis „Ken”.

Jednak przeważająca część domu to wnętrza w stylu Barbie. Cóż, jeśli chodzi o wystrój pokoi, to kobieta decyduje! Raz różowe są tylko dodatki. 

Raz całe pomieszczenia są różowe - składają się na nie łóżka, stoły i krzesła, dywany, a nawet obrazy.

Atrakcje dla gości w domu Barbie

W centrum budynku, na jednym z wielu tarasów, goście mogą skorzystać również z zewnętrznego parkietu dyskotekowego w kolorze różowym, fioletowym i żółtym z własnym deckiem dla DJ-ów.

Dom marzeń ma również jasnoróżową strefę wypoczynkową na świeżym powietrzu, siłownię na świeżym powietrzu (wraz z beczką wypełnioną „mocną solanką do ciała”), różową kuchnię na świeżym powietrzu z grillem i basenem bez krawędzi.

Goście mogą korzystać z pobliskich atrakcji, mogą surfować i jeździć na rolkach po promenadzie, a także zabrać do domu własny zestaw żółto-różowych łyżew i deski surfingowej Impala.

„Wszystkie pobyty będą bezpłatne, ponieważ Ken nie potrafił ustalić ceny za Barbie's Malibu DreamHouse. W końcu interesuje się plażowaniem, a nie matematyką!” - powiedział przedstawiciel Airbnb.

Życiowy kryzys Barbie

Wraz z zaktualizowana ofertą wynajmu na dniach pojawi się film z Gretą Gerwig w roli Barbie, która choć żyje w bajkowym świecie, przechodzi kryzys egzystencjalny (19 lipca 2023 r. odbędzie się premiera kinowa światowa, a 21 lipca polska). Z okazji tego filmu firma przekaże jednorazową darowiznę na rzecz organizacji charytatywnej Save the Children z okazji filmu Barbie.

Historia lalki Barbie

Lalka Barbie powstała w 1958 roku. Stworzyła ją Ruth Handler, właścicielka firmy Mattel, i nazwała na cześć swojej córki Barbary. Barbie to zdrobnienie tego imienia, które przyjęło się i funkcjonuje do tej pory. W tamtych czasach dziewczynki bawiły się głównie lalkami-bobasami, ale Ruth zauważyła, że jej córka wraz z koleżankami często traktowały je jakby były dorosłymi kobietami. 

Przez lata pojawiały się głosy, że Barbie jest zbyt idealna – długonoga i długowłosa piękność o talii osy, dużym biuście, bardzo długiej szyi i wielkich oczach. Ponadto nierealne proporcje mogły wpędzać dziewczynki w kompleksy, których ciała znacznie różnią się od lalki. Dzisiaj w sklepach można kupić lalki o znacznie obfitszych kształtach, a nawet Barbie niepełnosprawne na wózkach.

Autor
W Malibu powstał dom Kena i Barbie! Można go wynająć przez airbnb!
Monika Utnik
Dziennikarka, wieloletnia redaktorka pism wnętrzarskich, absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książek dla dzieci. Zadebiutowała...