Luksusowa rezydencja wakacyjna - tu klasyka łączy się ze stylem rustykalnym!

Saint-Tropez to malownicze miasteczko położone na Lazurowym Wybrzeżu, które swoją sławę zdobyło dzięki serii filmów o perypetiach żandarma niezguły, którego grał legendarny francuski komik Louis de Funès, oraz temu, że stało się schronieniem dla wielu światowych celebrytów. Również Petra Dieners, na co dzień mieszkająca z rodziną w Düsseldorfie, tutaj odnalazła swoją bezpieczną wakacyjną przystań dla siebie i swoich bliskich.

Dla pani domu ważne jest, by również strefa zewnętrzna była przytulna i domowa. - Latem właściwie cały czas przebywamy na zewnątrz, a posiłki jemy pod zadaszonym patio przed kuchnią - opowiada Pani domu.

- W poszukiwaniu idealnej nieruchomości obejrzałam ponad 60 posiadłości w tej okolicy i kiedy zaproponowano nam ten dom, pomyślałam, że musi być w tym jakiś haczyk - wspomina blogerka. - Kiedy podjeżdżałam do niego drogą, by go obejrzeć, klęłam jak szewc, bo droga była naprawdę koszmarna. Ale kiedy tylko wysidłam z samochodu, od razu wiedziałam, że to jest to! Zakochałam się w tym domu od pierwszego wejrzenia - z radością mówi Petra.

Ten dom jest pełen klasyki, ale w bardziej frywolnym, mniej formalnym wydaniu.

Najwspanialsze dla właścicieli jest to, że posiadłość graniczy z terytorium miejscowego rezerwatu przyrody, ale jednocześnie na wyciągnięcie ręki znajdują się pełne atrakcji i tętniące życiem kultowe miasteczka Côte d’Azur - Saint-Tropez, Grimaud, Cannes.

Wiejska posiadłość na Lazurowym Wybrzeżu

Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy po przekroczeniu progu domu państwa Dieners, to sielskość. Właściciele postawili na klasyczne wnętrze z elementami stylu wiejskiej posiadłości, dzięki czemu panująca tu atmosfera jest pełna ciszy, spokoju i idylliczności, co pozwala „naładować baterie”. A wszystko to dzieje się za sprawą bardzo pieczołowicie przemyślanego wystroju wnętrz.

Petra Dieners podpowiada, że panujący w Saint-Tropez klimat stylu boho łatwo wprowadzić do domu za pomocą tekstyliów, jak na przykład poszewek na poduszki Indi i Bardia z Westwing Collection. Na stole wazon ze szkła dmuchanego Joyce, Westwing Collection.
Peter, mąż Petry, kolekcjonuje stare książki, które same w sobie stanowią piękną dekorację i dają poczucie przytulności. Co niedzielę para chodzi razem na lokalne targi antyków i zawsze znajduje coś pięknego.

Petra przyznaje, że szczególnie ważne przy urządzaniu tego domu było dla niej zachowanie indywidualizmu wystroju, tak by aranżacje stylistyczne odzwierciedlały osobowości mieszkańców. - Czasami zdarzają się domy pięknie urządzone przez projektantów wnętrz, ale brakuje im duszy… - wyjaśnia swoją filozofię blogerka. - Drobne antyki, unikatowe przedmioty lub pamiątki, które nie wszędzie można kupić, nadają wnętrzom prawdziwego charakteru.

Wyłożona ceramiką podłoga to jedno z najlepszych rozwiązań do domów wakacyjnych.
W sypialni panuje nastrój w stylu hampton, gdzie biele i błękity razem tworzą wspaniały nadmorski klimat.

Swój wakacyjny dom Petra urządziła więc tak, by oddawał on ducha historii i pasji jej rodziny. Na przykład pojawiły się komody i wazony w stylu dalekowschodnim, bowiem Petra przez wiele lat mieszkała w Azji i chciała, by ta część jej życia była zawsze blisko przy niej. Z kolei wielka pasja jej męża do starych książek zaowocowała imponującą biblioteką w salonie.

Piękna zastawa stołowa to jedna z rzeczy, bez których Petra – jak sama przyznaje – nie mogłaby żyć: – Zawsze twierdzę, że białe talerze są ładne, ale i nudne. Unikatowa porcelana sprawi, że nasz stół stanie się o wiele piękniejszy. Dodaje też, że od zawsze marzyła o pięknie ubranym stole pod drzewem oliwnym i zjedzeniu tam posiłku z bliskimi. I właśnie teraz spełnia to marzenie.

Ale jednocześnie państwo domu uszanowali także lokalny klimat okolic Saint-Tropez, które są bardziej „wiejskie”. - Nasze meble mają tu więcej wspólnego z sielskim stylem niż z miejską klasyką. Na zewnątrz są to meble z wikliny oraz drewna tekowego zamiast stali nierdzewnej, a we wnętrzach np. nasz stół w jadalni ma toczone nogi.

Autor
Sielski dom niemieckiej blogerki. Znajduje się w Saint-Tropez!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...