Wnętrze, które żyje swoim rytmem

To nie jest zwykłe mieszkanie. To przestrzeń, gdzie każdy element wyposażenia, każdy kąt, niesie ze sobą opowieść. Zaprojektowane z myślą o odpoczynku, odcięciu się od zewnętrznego zgiełku, miejsce to stało się azylem, w którym czas płynie inaczej. Tu, w otoczeniu łamanej szarością bieli, oryginalnych drewnianych słupów i dębowego biurka nawiązującego do designu lat 60., właścicielka odnajduje spokój, otoczona literackimi i morskimi pamiątkami.

Serce domu bije w rytmie literackich i morskich opowieści

Centralnym punktem mieszkania jest przestronny salon, w którym dominuje różowo-pudrowa sofa na drewnianych nogach. Tuż obok, dębowe biurko z maszyną do pisania Torpedo Klein z 1956 roku staje się miejscem kreacji. Wśród starannie dobranych książek na półkach znajdują się podróżnicze zapiski Hemingwaya, historie Bałtyku oraz archiwalne numery czasopisma „Film”, nawiązujące do Zbyszka Cybulskiego, symbolu polskiego kina, który mieszkał w sąsiedztwie. W każdym detalu wnętrza odnajdujemy echo sopockiej historii i kultury.

Morski klimat zamknięty w murach kamienicy

Projektantka z sukcesem przeniosła do mieszkania sopocki klimat, nawiązując do architektury miasta poprzez szklaną "bramę" w salonie, która przypomina sopockie molo. Morska aura jest obecna w każdym elemencie - od żółtych akcentów przypominających dziób mewy, przez piaskowe odcienie dywanu i dekoracji ściennej, aż po kontrastową łazienkę z szachownicą na podłodze, przypominającą o morzu i jego skarbach.

Drobiazgi, które tworzą całość

Nie można pominąć szczegółów, które dopełniają całości, jak zlewozmywak Blanco, lampy wiszące Umage/Vita, sofa i puf od IWC Home czy stolik w sypialni od Le Pukka. Każdy z tych elementów wpisuje się w narrację o komforcie, stylu i niepowtarzalności. Wszystko to składa się na mieszkanie, które nie tylko jest miejscem do życia, ale przestrzenią, w której każdy dzień jest nową opowieścią.

Łatwiej pokochać miejsce, które opowiada Twoją historię

Projekt "Łatwiej pokochać miejsce" to wyjątkowa opowieść o tym, jak przestrzeń może stawać się częścią naszej historii, odbiciem tego, kim jesteśmy i co kochamy. W tym sopockim mieszkaniu design łączy się z funkcjonalnością, historia z nowoczesnością, a każdy element wnętrza opowiada własną, niepowtarzalną historię.

To miejsce, które pokazuje, że prawdziwa sztuka mieszkania polega nie tylko na estetyce, ale przede wszystkim na stworzeniu przestrzeni, która inspiruje do życia pełnego pasji.

Urządzasz poddasze i szukasz więcej inspiracji? Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Autor
Sopocki strych przedwojennej kamienicy. Na poddaszu zamieszkała miłośniczka stylu vintage!
Redakcja portalu
Redakcja portalu CzasNaWnętrze.pl to zespół pasjonatów designu i aranżacji wnętrz. Dzielimy się inspiracjami, poradami i najnowszymi trendami w urządzaniu przestrzeni....