Klasyczny wystrój wnętrza w zgodzie z trendami

W Sopocie, zwłaszcza po sezonie, panuje niezwykły, nostalgiczny klimat. Pięknie zdobiona zabudowa willowa, pochodząca z przełomu XIX i XX wieku, uzupełniona o stylowe kamieniczki daje miastu charakterystyczny uzdrowiskowy sznyt. Mieszkania sprzed wieku są wysokie, przestronne, jasne. Właśnie takie jest lokum, którego wnętrze stworzyła znana sopocka projektantka wnętrz, Kamila Pawłowska.

Mieszkanie zostało zaprojektowane bardzo funkcjonalnie, a wiele mebli wykonano na zamówienie. W salonie z aneksem kuchennym znalazła się m.in. zabudowa kuchenna IKEA oraz komoda wykonana przez eurostylmeble.pl czy metalowy regał od Deka Styl. Lustro-słońce Alyssa, Westwing, tapicerowane krzesła Olivier, Atreve. Poduszki wyszywane – Maja Laptos Studio.

To był remont kompleksowy. Trzeba było zmienić wszystkie instalacje i wszystko stworzyć od nowa. Oczywiście tak daleko idące zmiany wiążą się z ogromem pracy, ale - co trzeba przyznać - satysfakcja z dokonanej rekonstrukcji jest zdecydowanie większa.

W sypialni króluje tapeta Tana couleur firmy Ananbô. Kinkiety w formie ptaków Perch Light Branch pochodzą z oferty Moooi. Łóżko wykonano na zamówienie. Poduszki – Maja Laptos Studio, biała z frędzlem i haftem żuka Insectarium No5, pomarańczowa Individuals No3.

Mieszkanie staje się czystą kartką, na której projektantka może śmiało kreślić swoje wizje! A że jest miłośniczką klasyki, postanowiła odnieść się do jej podstaw.

Wyjątkowy charakter tej przestrzeni podkreślają starannie skomponowane dodatki.

Wnętrza projektu Kamili Pawłowskiej są przede wszystkim funkcjonalne. Projektantka nie uznaje sztuki dla sztuki, jej realizacje muszą charakteryzować się praktycznością. Oczywiście nie oznacza to, że Kamila idzie na kompromis z pięknem! Ważne jest także to, co projektantka odkrywa w czasie podróży

Zobaczyć, zapamiętać, zastosować. Kamila Pawłowska wciąż szuka inspiracji, a dostrzeżone detale stosuje w projektowanych wnętrzach.

W 2018 roku podczas największych targów wzornictwa na świecie, Salone del Mobile w Mediolanie zachwyciły ją lampki Perch Light Branch autorstwa Marcela Wandersa. Pokochała je od pierwszego wejrzenia i tylko kwestią czasu było, gdzie je zastosuje. Sopockie mieszkanie okazało się dla nich wymarzoną przystanią.

Autor
Klasyka u podstaw - sopockie mieszkanie w stylu modern classic
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...