Nowoczesny apartamentowiec, czy zabytkowa kamienica? To połączenie zaskakuje!

Mówi się, że nie można mieć wszystkiego, ale zasada ta nie dotyczy właścicieli tego warszawskiego mieszkania. Są oni bowiem również posiadaczami podmiejskiej rezydencji. Odległość od centrum jest jednak na tyle problematyczna, że rodzina zdecydowała się na zakup lokum, w którym będzie mogła spędzać kulturalne weekendy w stolicy lub nocować, gdy spotkania biznesowe przeciągną się do późna.

Część jadalniana umeblowana została nowoczesnymi meblami o najwyższym standardzie i komforcie. Stół, Concorde blat Calacatta oro mat, Poliform, krzesła Husk tapicerowane skórą, B&B Italia.
Obszerna strefa dzienna łączy część kuchenną, jadalnianą i salonową. Bożonarodzeniowe drzewko jest w okresie świątecznym jej punktem centralnym. Biżuteryjne stoliki na pierwszym planie to projekty Sebastiana Herknera dla marki ClassiCon – Bell Coffee Table i Bell Side Table. Poduszki na sofie, Miloo Home.

Wybór padł na obrzeża śródmieścia Warszawy, skąd wszędzie jest blisko. Mieszkanie ulokowane jest w nowoczesnym apartamentowcu. Jednak trochę na kontrze urządzono je w stylu modern french, który uwspółcześnia estetykę paryskich kamienic z końca XIX wieku. Była to świadoma decyzja inwestorów których główna siedziba urządzona jest niezwykle nowocześnie. Warszawskie mieszkanie ma być dla nich odskocznią od codzienności w każdy możliwy, także estetycznie sposób.

Prostota mebli nie oznacza kompromisu w kwestii wygody.
Strefa relaksu urządzona jest tak, jak na prawdziwą oazę komfortu przystało. Króluje w niej sofa Groundpiece ze skórzaną półką, Flexform z licznymi poduszkami (między innymi Miloo Home). Oświetlenie górne, zjawiskowa lampa Armature, Bocci.

Choć mieszkanie kupione zostało w stanie deweloperskim, od razu rozpoczęto w nim gruntowny remont. Trzeba było bowiem dokonać niezbędnych wyburzeń, tak aby powstała przestrzeń funkcjonalna skrojona na miarę rodziny z dwiema córeczkami.

Połączenie paryskiej klasyki z nowoczesnością daje jedyny w swoim rodzaju wyszukany miks.
Szafki kuchenne wykończone są fornirem dębowym, którego kolor zbieżny jest z odcieniem podłogi. Wyspa obłożona została kwarcytem Taj-Mahal w wykończeniu satynowym. Hokery marki Gallotti & Radice, model 0419.

Otwarta przestrzeń apartamentu 

Główna część apartamentu to jasna, obszerna strefa dzienna, w której sekcja kuchenna, jadalniana i salonowa łączą się, płynnie przechodząc jedna w drugą. Wrażenie łagodności podkreśla obła zabudowa szaf wykonanych na zamówienie według projektu architektów z HOLA Design i skrywająca różne praktyczne sprzęty, na przykład pralkę.

Świąteczną aurę widać również w dekoracjach.

Polska sztuka i francuskie detale

Projektanci z HOLA Design, Monika i Adam Bronikowscy, autorzy projektu, zadbali o to, by paryski szyk nie był jedynie kopią rozwiązań ze stolicy Francji, a punktem wyjścia do powstania oryginalnej, przytulnej przestrzeni. Łącząc sztukaterie, światowej sławy design i polską sztukę stworzyli wysmakowany miks na francuską nutę. Apartament został umeblowany nowoczesnymi sprzętami najlepszych włoskich marek: Poliform, B&B Italia, Gallotti & Radice.

W sypialni wrażenie komfortu potęguje tapicerowana ściana, która zastępuje tradycyjny zagłówek łóżka.
Łóżko Tufty, B&B Italia. Tapicerowana ściana - skóra Alphenberg, tapicerowanie wykonywane na indywidualne zamówienie, projekt HOLA Design.

Bardzo ważne miejsce w wystroju odgrywa sztuka. Wybrano prace polskich artystów. Część dzienną ozdabiają szkice klasyka polskiej sceny malarskiej i ilustracji książkowej, Andrzeja Strumiłły. Z kolei na wystrój sypialni w niezwykły sposób oddziałuje piękna praca utrzymana w tonach błękitu, której autorem jest uznany malarz średniego pokolenia, Marcin Koleśnik.

Łazienka państwa domu ma bardzo elegancki, buduarowy charakter.
Piękna, okrągła umywalka nablatowa Eccentrico, Falper zyskała towarzystwo baterii stojącej z kolekcji Ingranaggio, kolor warm bronze, wykończenie PVD, GESSI. Kinkiet Delie, złoty, rozmiar L, Aromas.

Autorzy projektu przyznają, że gospodarze, z którymi pracują już po raz kolejny, obdarzają ich bardzo dużym zaufaniem. Niemniej pani domu zawsze bierze czynny udział w wybieraniu mebli i dodatków. Dzięki temu wnętrze nie jest bezosobowe. W końcu to dom, nawet jeśli tylko drugi.

Autor
Warszawskie mieszkanie w stylu modern french! Tak urządzono je na Święta!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...