O czym warto pamiętać przed zakupem pralki?

  • Pralka dla całej rodziny powinna mieć nie tylko pojemny bęben, ale też nie pożerać prądu. Najlepiej więc zdecydować się na urządzenie o klasie efektywności energetycznej A+++. 
  • Warto zastanowić się, czy przyda nam się jeden duży bęben, czy może lepiej sięgnąć po inne rozwiązanie.
  • Pralki ładowane od frontu cieszą się zainteresowaniem ze względu na większą funkcjonalność i wygodę - łatwiejsze otwieranie bębna czy dodatkowa powierzchnia do wykorzystania, na której można umieścić kosz z praniem.

Przegląd najciekawszych modeli pralek:

Pralka dla dużej rodziny z dziećmi

Przestronna pralka Indesit BWE 71283X WWGG o pojemności 7 kg została stworzona z myślą o dużej rodzinie z dziećmi. Wyposażono ją m.in. w technologię Push&Wash tak, aby usuwać wszystkie z ponad 20 najczęstszych typów zabrudzeń, bez zapierania i w zaledwie 45 minut. A wszystko za pomocą jednego przycisku.

Pralka Indesit BWE 71283X WWGG

Szybkie suszenie ubrań

W pralko-suszarce Freggia WDIE14106 czas trwania programu suszenia można ustawić w zależności od potrzeby na 30 do 250 minut i jednorazowo wysuszyć nawet 6 kg odzieży. Oznacza to, że można w niej uprać jednocześnie kilka kompletów pościeli, a także narzuty, nieduże dywaniki.

Pralko-suszarka Freggia WDIE14106

Pralka, która sama dostosuje ilość detergentów

Ile wlać płynu do prania, by ubrania się doprały i nie potrzebowały dodatkowych płukań? Nakrętkę, dwie, a może półtorej? Pralka Bosch WAY288H0P zna odpowiedź na te pytania. Automatyczny system dozowania iDOS rozpozna ilość prania, weźmie pod uwagę twardość wody oraz rodzaj środka piorącego i dobierze niezbędną ilość detergentu.

Pralka Bosch WAY288H0P

Pralka z dwoma bębnami

Zmodernizowa pralka TWINWash wyposażona jest w dwa bębny, które mogą być używane niezależnie lub jednocześnie. Dzięki temu można uprać odzież wymagają różnych ustawień, np. ubrań kolorowych i białych, tkanin wytrzymałych i delikatnych, dużych i małych rzeczy. Urządzenie posiada również wydajną funkcję suszarki hybrydowej.

Pralka TWINWash, LG ELECTRONICS

Pralka dla podróżników

Dzięki połączeniu z wi-fi w technologii 6. Zmysł Live w pralce Whirlpool SupremeCare FSCR 12432 możemy zarządzać procesem prania i w pełni go kontrolować z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenie posiada też funkcję 6. Zmysł PrecisionDose, która sprawia, że samo pobierze ilość detergentu potrzebnego do prania.

Pralka Whirlpool SupremeCare FSCR 12432

Pralka do zadań specjalnych - plamy

Daj się zaskoczyć możliwościami przełomowej technologii sensoFresh. Nowa pralka Siemens o pojemności aż 9 kg oferuje wyjątkowo komfortowy sposób na usuwanie z ubrań wszelkich zanieczyszczeń. Aktywny tlen radzi sobie bez problemu zarówno z bakteriami, jak i nieprzyjemnymi zapachami, zapewniając tkaninom doskonałą świeżość i wyjątkową higienę.

Pralka Siemens z technologią sensoFresh

Pralka dla miłośników luksusu

Pralka Miele WCE 670 posiada szereg rewolucyjnych rozwiązań, które dbają o perfekcyjne pranie. TwinDos to rewolucyjny dwufazowy system automatycznego dozowania detergentów gwarantujący doskonałe efekty prania. Za pomocą jednego przycisku na wyświetlaczu dobierana jest odpowiednia ilość detergentu w zależności od programu prania i stopnia zabrudzenia tkanin. Z kolei CapDosing umożliwia automatyczne dozowanie specjalnych środków piorących przy pomocy kapsułek.

Pralka Miele WCE 670

Pranie o połowę szybsze

Innowacyjna technologia w pralce Quick Drive pozwala na nie tylko szybsze nawet o połowę pranie, ale przy tym zapewnia przede wszystkim delikatnie i dokładne usuwanie zabrudzeń.

Pralka Quick Drive, Samsung

Potrzebujesz więcej informacji odnośnie prania? Być może poniższy artykuł będzie dla Ciebie pomocny!