Mieszkanie vintage w nowoczesnym apartamentowcu

Mieszkanie na pierwszym piętrze niewielkiego apartamentowca, wyróżniające się całkowicie przeszkloną ścianą wychodzącą na obszerny taras, zachwyciło ich od pierwszego wejrzenia. Przestronna, nowoczesna przestrzeń otaczała od wejścia zielenią sąsiedztwa i otulała ciszą. Pozostała tylko kwestia zadbania o wnętrze.

Para zaprosiła do współpracy Annę Jurasz, prowadzącą pracownię Stellar Studio. Karolinę i Daniela zachęciło jej portfolio pełne wielobarwnych realizacji. Uwielbienie odważnych rozwiązań w designie przywieźli z regularnie odwiedzanej Hiszpanii.

Centrum życia rodzinnego i towarzyskiego to przytulny salon z jadalnią – niezastąpiony podczas organizowanych tutaj wieczorów gier, połączonych z odsłuchami muzyki z bogatej kolekcji gromadzonej przez pana domu. Akustyka pomieszczenia została zaaranżowana nieprzypadkowo, dzięki zastosowaniu funkcjonalnej akustycznej boazerii zaprojektowanej specjalnie, by poprawić parametry tej przestrzeni.
Od samego początku Daniel i Karolina zaznaczyli, że wnętrza mają komponować się z konkretnymi dziełami sztuki, będącymi w ich kolekcji.

Oboje uznali, że Anna najlepiej odda ich zamiłowanie do południowej kolorystyki we wnętrzach. Projektantce ze Stellar Studio udzielił się zachwyt nad jakością rozwiązań w budynku. Nie obyło się jednak bez pewnych projektowych wyzwań.

Zielona kuchnia, kolorowe meble i ściany - dopasowano je do dzieł sztuki

Centrum życia rodzinnego i towarzyskiego to przytulny salon z jadalnią. To tutaj odbywają się organizowane przez parę wieczory gier, połączone z odsłuchami muzyki z bogatej kolekcji gromadzonej przez Daniela.

Meble kuchenne na wymiar według projektu Bianconero.pl. Blaty kamienne od Kulejewski Kamieniarstwo. Zamontowano sprzęty Smeg i Bora, bateria kuchenna Nicolazzi z nielakierowanego mosiądzu. Część jadalnianą dopełniły eleganckie krzesła Cherie o welurowym obiciu, będące flagowym produktem polskiego producenta – marki IKER.
Właściciele długo debatowali z projektantką, czy w części kuchennej zdecydują się na wyspę, czy na duży stół. Idealnym kompromisem okazał się rozkładany stół z KARE design o nietypowym, owalnym kształcie, który nadał aranżacji lekkość.

W salonie miejsce znalazła też obszerna biblioteka do eksponowania rodzinnych zbiorów i pamiątek z podróży. Właściciele długo debatowali, czy w części kuchennej decydują się na wyspę, czy na duży stół - idealnym kompromisem okazał się rozkładany stół o nietypowym, owalnym kształcie, który nadał aranżacji lekkość.

Przestronna zielona kuchnia retro była marzeniem Karoliny, tak samo jak użycie jasnego kamienia na blatach. W niedużej sypialni brakowało miejsca na szafy, co projektantka rozwiązała nietypowym umieszczeniem łóżka pośród zaprojektowanej zabudowy.

W niedużej sypialni brakowało miejsca na szafy, co projektantka rozwiązała nietypowym umieszczeniem łóżka pośród zaprojektowanej zabudowy.
Kolorystyka przytulnej sypialni została dostosowana do obrazu autorstwa Dominika Jasińskiego.

Już na początku Daniel i Karolina zaznaczyli, że wnętrza mają komponować się z konkretnymi dziełami sztuki będącymi w ich kolekcji - „Zapach wieczoru dla Caravaggio” Joanny Sierko-Filipowskiej jest centralnym punktem aranżacji w części dziennej (za obrazem ukryty jest barek).

Z kolei kolorystyka przytulnej sypialni została dostosowana do obrazu autorstwa Dominika Jasińskiego, który był prezentem ślubnym. Koncept odważnej łazienki z mocnym akcentem wyłożonego kamiennym motywem prysznica walk-in i dodatkiem zgaszonej zieleni w postaci nietypowych umywalek zachwycił klientów od pierwszego wejrzenia.

Prysznic typu walk-in wyłożony został płytkami o bardzo odważnym i nietypowym wzorze. Efektowne płytki to marka 41zero42. Umywalki w ekscentrycznym odcieniu zgaszonej zieleni Cielo Ceramica, towarzyszą im baterie Nicolazzi.

Aranżacje dopełniają starannie dobrane lampy marek Areti, Estiluz oraz Vertigo, a także nietypowe, wykończone naturalną skórą kinkiety „wężyki’’ w sypialni - projektantka poświęca wiele czasu na dobór lamp, które są istną wisienką na torcie przemyślanej aranżacji.