Przestrzeń pełna światła i ciepła - tak urządzono 44 metry kwadratowe!

Mieszkanie o powierzchni 44m2 składa się z trzech funkcjonalnie zaprojektowanych pomieszczeń, które łączą w sobie styl i komfort. Centralnym punktem jest otwarta przestrzeń dzienno-kuchenna, która stanowi serce domu i miejsce codziennych spotkań. Zabudowa kuchenna, wykonana na wymiar przez Gdańską Fabrykę Mebli, łączy w sobie ciepłe odcienie beżu z kontrastującymi czarnymi detalami, tworząc nowoczesną, ale przytulną atmosferę. Blat kuchenny z kompaktowego HPL imitującego beżowy kamień, w połączeniu z naturalnym światłem wpadającym przez duże okno, tworzy efekt ciepła i przestronności.

Funkcjonalność przede wszystkim - poznaj patenty architektki na praktyczną przestrzeń!

Projektantka, dążąc do maksymalnej funkcjonalności, wprowadziła kilka kluczowych zmian w układzie mieszkania. Przeniesienie pralki z łazienki do holu wejściowego, gdzie została ukryta w specjalnie zaprojektowanej szafie, pozwoliło na stworzenie przestronnej łazienki z komfortowym prysznicem. Dodatkowo, wprowadzenie ścianki oddzielającej kuchnię od salonu zwiększyło funkcjonalność i estetykę przestrzeni dziennej.

- Najważniejszą zmianą, jaką wprowadziłam do układu mieszkania było przeniesienie pralki z łazienki do holu wejściowego. Oczywiście wiązało się to ze zmianą w instalacji. Obecnie pralka jest schowana w szafie (szafa ma podcięcie wentylacyjne), a my zyskaliśmy dodatkowe miejsce w łazience. Dzięki temu, udało nam się tam zmieścić prysznic o wymiarach 160x80cm. Drugą zmianą było wprowadzenie ścianki, która domyka kuchnię od strony salonu. Dzięki temu, wysoka zabudowa jest niewidoczna w momencie gdy siedzimy na sofie. Wszystkie grzejniki w mieszkaniu zmieniły swoją lokalizację, tak by nie kolidowały z obecnym układem funkcjonalnym. - opowiada architektka Julita Roszczak.

Stonowane szaleństwo i subtelne akcenty

Charakterystycznym elementem mieszkania jest ściana telewizyjna z otwartą przestrzenią na pamiątki z podróży, która wraz z kontrastującymi kolorami mebli i ścian tworzy spójną całość. W łazience zastosowano wodoodporną tapetę z motywem dżungli, wprowadzając element natury i egzotyki. Sypialnia z kolei, dzięki zastosowaniu wykładziny i dekoracyjnych paneli nad łóżkiem, staje się oazą spokoju i relaksu.

W projekcie wykorzystano szereg nowoczesnych rozwiązań, takich jak robot sprzątający w cokole czy wodoodporna tapeta pod prysznicem, które podnoszą komfort użytkowania mieszkania. Wybór materiałów i produktów od renomowanych producentów, takich jak oświetlenie Atria, podłoga Moduleo Transform, czy meble i armatura od najlepszych dostawców, świadczy o wysokiej jakości wykonania i dbałości o detale.

Mieszkanie w Gdańsku to przestrzeń, która łączy w sobie elegancję, funkcjonalność i osobisty charakter właścicielki. Projekt PUROSE pokazuje, jak ważne jest zrozumienie potrzeb klienta i umiejętność przekształcenia ich w konkretne, przemyślane rozwiązania. To wnętrze, w którym każdy detal ma swoje miejsce, a harmonia i subtelne kolory tworzą idealne tło dla codziennego życia i pasji jego mieszkańców.