Ponadczasowe drewno w roli głównej

Drewno jest materiałem, które z czasem nabiera szlachetności. Naturalne usłojenie, ciekawa faktura, oraz melanż odcieni sprawiają, że doskonale sprawdzi się w każdej stylizacji wnętrzarskiej. Poziomo mocowane olejowane deski, stylowe lamele, lub szerokie elementy ułożone w jodełkę to tło idealne, które wprowadzi element natury do wnętrza. Drewniana ścianka TV to uniwersalność w każdym calu. Bardzo dobrze komponuje się nie tylko z białymi, lub czarnymi płaszczyznami, ale także z betonem, marmurem oraz cegłą.  

Telewizor jak dzieło sztuki

Dlaczego nie pójść na całość i nie zrobić z telewizora dzieła sztuki? Ten niecodzienny pomysł wydaje się niemożliwy do zrealizowania, jednak wystarczy odrobina wyobraźni i sukces jest gwarantowany. Odbiornik umieszczony na sztaludze lub metalowej konstrukcji to dopiero preludium do efektu finalnego. Aby uzyskać zaskakujący i zarazem zachwycający rezultat, ścianę za telewizorem warto wykończyć podświetlanym mlecznym szkłem, uzupełniając projekt drewnianymi lamelami. Ciekawym sposobem na zaaranżowanie telewizora na ścianie jest także wtopienie go w galerię obrazów dopasowując kolor ramy do pozostałych dekoracji.

Ascetyczny beton nie tylko dla minimalistów

Beton we wnętrzach to nieprzemijający hit ostatnich sezonów. Świetnie sprawdza się nie tylko na podłogach i ścianach, ale również jako odrębny element dekoracyjny. Mogłoby się wydawać, że ten surowy design jest zarezerwowany wyłącznie dla wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, jednak również w przestrzeniach tradycyjnych prezentuje się doskonale. Betonowa ścianka TV wnosi do salonu element oryginalności i śmiałą nieschematyczną nutę dekadencji. 

Tajemnica ukryta w półkach i szafkach

Przyzwyczajenie czasem bierze górę i trudno jest zrezygnować z rozwiązań, które są już sprawdzone. Półki i szafki w strefie telewizyjnej to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Można umieścić w nich konsolę, odtwarzacz płyt, lub głośnik. Jednak półki to nie tylko funkcjonalny mebel, ponieważ mogą stanowić również ozdobę kącika telewizyjnego.

Podświetlana konstrukcja ułożona z modułowych elementów, lub stojące i wiszące szafki, oraz regały okalające telewizor to świetny patent również na dodatkowe miejsce do przechowywania. 

Czarny ekran na czarnej ścianie

Czarna ścianka TV to synonim elegancji i klasycznego piękna. Wraz z umieszczonym na niej telewizorem tworzą zgraną i harmonijną całość. Czarna ścianka wcale nie musi być nudna. Wykorzystane do jej aranżacji przestrzenne panele 3D, cegła, wytłaczana tapeta, lub efektowne oświetlenie wprowadzą dodatkowy element dekoracyjny i przełamią monotonię kolorystyczną, dodając cienie. 

Uruchamiając pokłady awangardowych pomysłów i kreatywności, można stworzyć własnym sumptem oryginalną i estetyczną przestrzeń do wypoczynku, warto jednak szukać rozwiązań, które wpiszą się w styl wnętrza.

Autor
5 sposobów na ściankę telewizyjną
Dagmara Kasprzyk-Rogal
Dekorator wnętrz, kosztorysant budowlany, copywriter, wykształcenie ekonomiczno-administracyjne. Kobieta wielu pasji, z których największą jest tematyka wnętrzarska. Od...