Planujesz wkrótce rozpocząć pracę z domu, a może przymierzasz się do remontu gabinetu? Podczas projektowania domowego biura zdecydowanie warto poświęcić nieco czasu na staranne wybranie niezbędnych elementów wyposażenia. W ten sposób możesz zapewnić sobie wysoki poziom komfortu pracy. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w twoim gabinecie, jeśli pracujesz we własnym domu.

Przestronne biurko

Zdecydowanie najważniejszym elementem wyposażenia domowego biura powinno być biurko. To właśnie ten mebel ma niemały wpływ na organizację pracy. Najlepiej postawić na przestronny model, na którym oprócz niezbędnej elektroniki zmieszczą się również różnego rodzaju drobiazgi ułatwiające pracę, kubek z kawą czy też firmowy notes. Ciekawą opcją są bez wątpienia biurka ergonomiczne do pracy na stojąco. Mebel z elektryczną regulacją wysokości pozwala na pracę nie tylko w pozycji siedzącej, co może mieć pozytywny wpływ na produktywność i kondycję fizyczną człowieka.

Wygodny fotel

Jeśli praca w gabinecie codziennie bądź przynajmniej dość często odbywa się na siedząco, to warto zainwestować w porządny fotel. Jakość krzesła biurowego ma bowiem ogromne znaczenie dla komfortu pracy, zdrowia i wydajności. Z całą pewnością fotel do domowego gabinetu powinien umożliwiać regulację wysokości siedziska i kąta odchylenia. Modele z oferty sklepu online Projektu Ergonomia bardzo często są również wyposażone w opcję regulacji podłokietników i zagłówka. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę również m.in. na materiał obicia i rodzaj kółek.

Pojemne szafki

W domowym biurze nie może oczywiście zabraknąć szafek, które będą służyć do przechowywania dokumentów, materiałów pomocniczych czy też zapasów papieru do drukarki. Wybierając meble do gabinetu, warto postawić na funkcjonalność. Design szafek powinien bowiem ułatwiać odnalezienie poszczególnych przedmiotów, a także zachowanie porządku na półkach i w szufladach. Należy również poświęcić nieco uwagi wyglądowi mebli, których styl powinien pasować do pozostałych elementów wyposażenia. Harmonia w tej kwestii może mieć spory wpływ na samopoczucie podczas pracy.

Porządne oświetlenie

W projekcie domowego gabinetu zdecydowanie powinno zostać uwzględnione oświetlenie. Dotyczy to zwłaszcza lamp, których montaż wymaga ingerencji np. w ściany bądź sufit. Należy zadbać przede wszystkim o odpowiedni poziom oświetlenia strefy z biurkiem. W ten sposób można uniknąć zbyt szybkiego męczenia się oczu np. podczas czytania dokumentów. Warto także mieć lampkę na biurko z regulacją kąta padania światła.

Praktyczne akcesoria

Komfort pracy można podnieść również dzięki odpowiednim akcesoriom. Ciekawą propozycją z oferty Projektu Ergonomia są bez wątpienia podnóżki, które poprawiają krążenie i ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy. W przypadku pracy na stojąco warto zwrócić uwagę natomiast na specjalne maty antyzmęczeniowe. W zachowaniu porządku i organizacji kabli mogą z kolei pomóc m.in. maskownice i samoprzylepne uchwyty.