Zlewozmywak, płyta grzewcza, zmywarka, piekarnik to sprzęty AGD, które projektanci chętnie umieszczają w wyspach. Design urządzeń kuchennych przeznaczonych na wyspy bywa bardzo ciekawy, wręcz zaskakujący. To tu można powiesić okap wyglądający niczym piękna lampa, zamontować płytę do gotowania o nietypowym kształcie i rozmiarach. I co niezwykle ważne - gotowanie na cztery ręce (a może i więcej) jest na wyspie zdecydowanie wygodniejsze!

Zlewozmywak Mythos MTK 651-100
Zlewozmywaki montowane na wyspach powinny być dyskretne i funkcjonalne. Zlewozmywak Mythos MTK 651-100 z masy ceramicznej Fraceram odpornej na zarysowanie. Franke.
Bateria Modena BTM8, Ferro Bateria KWC ZOE z technologią Luminaqua LED Bateria kuchenna z uchwytami krzyżowymi Adlon, Kludi
Baterie w wyciąganym natryskiem to dobre rozwiązanie dla osób dużo gotujących, które intensywnie użytkują wyspę i wbudowany w nią zlewozmywak. Bateria Modena BTM8, Ferro. Baterie kuchenne na wyspach zwracają większą uwagę niż te zamontowane w ciągu szafek. Warto wybrać dobrze zaprojektowany model i do tego funkcjonalny. Bateria KWC ZOE z technologią Luminaqua LED - podświetlająca strumień wody. Stylizowane na retro baterie będą dobrze współgrały z kuchnią urządzoną w stylu klasycznym bądź rustykalnym. Bateria kuchenna z uchwytami krzyżowymi Adlon, Kludi.
Płyta indukcyjna PI6509LN, Amica. Płyta indukcyjna VR TC 95 4I, Teka
Najlepszym wyborem na wyspę kuchenną jest płyta indukcyjna bądź ceramiczna. Są one łatwiejsze do zainstalowania niż płyta gazowa i lepiej wtapiają się w blat wyspy. Płyta indukcyjna PI6509LN, Amica. Na wyspach można sobie także pozwolić na płyty o nietypowych kształtach. Płyta indukcyjna VR TC 95 4I z systemem rozpoznawania naczyń, Teka.
Kuchnia wolno stojąca Sterling 110, Falcon. Piekarnik Zen, Amica Piekarnik Zen, Amica
Wyspę kuchenną można zaaranżować także wokół wolno stojącego agd, np. dużej kuchenki o ciekawym designie, który chcemy wyeksponować. Kuchnia wolno stojąca Sterling 110, Falcon. Często w wyspach montuje się piekarniki do zabudowy, które dyskretnie wtapiają się we front wyspy. Jest to dobre rozwiązanie, które nie lubią jak sprzęt AGD dominuje w kuchennej zabudowie. Piekarnik Zen, Amica.
Okap Franke Maris Up & Down Okap Mare, Falmec
Okapy montowane nad wyspą kuchenną powinny pracować cicho, tak aby w przypadku otwartych kuchni nie przeszkadzać domownikom znajdującym się części wypoczynkowej. Okap Franke Maris Up & Down. Okap nad wyspą może przybierać dekoracyjne formy niczym lampa sufitowa. Taki model nie tylko służy, ale i zdobi. Okap Mare, Falmec.