Pytaj
Projektując wnętrze, szukając wykonawców mebli - pytaj o ważne kwestie. Oglądając zabudowę kuchenną warto skupić się na właściwościach materiału, z którego powstała. Czy front jest odporny za zarysowania? A może w Twoim domu jest dużo naturalnego światła i za jakiś czas kolor mebli się zmieni? Wówczas dobrze, kiedy materiał jest odporny na promieniowanie UV. Co z odpornością na wilgoć, z którą mamy do czynienia w kuchni czy łazience? Nie chcemy "wybrzuszeń" na powierzchni mebla czy odpryśniętego lakieru na froncie.
Testuj
Jeżeli meble są odporne na odciski palców - sprawdź to. Przypadkowe uderzenia, a może zarysowania? To jak materiał poradzi sobie z codziennym użytkowaniem to najważniejsza sprawa.
Wybieraj
Akryl czy lakier? Naturalny kamień czy polimerowe szkło - lżejsze i prostsze w obróbce. W przypadku tych pierwszych już mieliśmy okazję porównywać obie opcje. Lakier to szeroka paleta barw, jednak bardzo dobrą i dokładną lakiernię nie jest łatwo znaleźć. Niestety widok mebli lakierowanych z odpryskami - zwłaszcza na jego krawędziach nie jest niczym szczególnie nowym. Z drugiej strony starannie nałożony lakier wygląda bardzo elegancko i doda kuchni klasy. Jeżeli marzysz o frezowanych uchwytach to również rozwiązanie dla Ciebie. Co z akrylem? Materiał REHAU jest odporny na uszkodzenia i zarysowania. Łatwo utrzymać go w czystości, a kolor jest trwały i nie ulegnie zmienia pod wpływem promieniowania UV. Bardzo ważny jest fakt, że przy zastosowaniu okleinowania laserowego osiągniemy efekt monolitycznej bryły, która będzie odporna na brud i wilgoć. Do minusów tego rozwiązania zaliczyć można ograniczoną liczbę dekorów czy brak możliwości wykonania podfrezowanych uchwytów.
Kolejne ważne pytanie: połysk czy mat?
Matowe wykończenie mebli to bez wątpienia wnętrzarski hit 2021. Takie gładkie fronty będą przede wszystkim rządzić w nowoczesnych kuchniach i łazienkach, ale pojawią się również w salonach czy w przedpokojach pod postacią funkcjonalnej, a zarazem efektownej zabudowy. Ich ogromną zaletą jest uniwersalność - subtelne wykończenie sprawia, że pasują do każdego stylu i fantastycznie łączą się z innymi materiałami. Matowe fronty możesz więc zestawić monochromatycznie z korpusem w tym samym kolorze lub postawić na efektowny duet z drewnem, czyli kolejnym mocnym trendem 2021 roku.
Jak stworzyć idealne, matowe meble?
Efektowną zabudowę wykonasz z nowych powierzchni REHAU z kolekcji RAUVISIO noble matt: noble brilliant matt oraz noir - dostępnych w gamie pięknych kolorów nawiązujących do natury. Znajdziesz je tutaj:
- biele - Casa Blanca 2453L i High Low 2454L,
- delikatne kremy - Maltese Mist 2463L i Capital Starlit 2455L,
- słomkowy beż - Boxcar Blonde 2464L,
- kilka odcieni szarości - Silver Lake 2456L, Silver Lake 2456L i Trench Coat 2458L,
- nasyconą zieleń - Olive Detour 2460L,
- głęboki granat - Midnight Dash 2462L.
Taki zestaw to nie tylko odpowiedź na najświeższe aranżacyjne trendy, ale też uniwersalny sposób na zaaranżowanie przestrzeni w różnych stylach - zaczynając od tych inspirowanych naturą, a kończąc na tych bardziej nowoczesnych, miejskich i hi-tech. Jeśli jesteś miłośnikiem tego typu wykończeń, to z pewnością zwrócisz uwagę na idealną głębię matu - w tym przypadku odbicie jest znikome nawet przy niewielkim kącie padania, a sama powierzchnia jest przyjemna w dotyku, dzięki zastosowaniu technologii Soft Touch.
Nadal większość kuchni to biel lub szarość - te kolory dają nam pewnego rodzaju bazę do dalszych działań. Z drugiej strony na targach zobaczyć można butelkową zieleń czy szmaragdowy granat - te barwy wprowadzą bardziej zdecydowany akcent, wokół którego urządzisz wnętrze. Jeżeli czerń lub granat to zbyt mocny kolor, możesz wybrać opcję duo czyli połączenia intensywnego koloru z jaśniejszym lub naturalnym drewnem.
Bez względu na to jaka stylistyka będzie Twoją inspiracją, pamiętaj, że szalenie ważnym elementem mebli jest materiał z jakiego zostały wykonane. Wybierając sprawdzone i trwałe rozwiązania, stworzą one efektowną i ponadczasową aranżacje na długie lata.
Więcej informacji na: www.rehau.pl/kuchnie