Styl życia wpływa na to jak mieszkamy, a najbardziej jest to widoczne w kuchni. Popularność zdobyły kuchnie otwarte na salon, starannie zaprojektowane i wykończone. Dlatego zależy nam, aby sprzęt kuchenny był nie tylko funkcjonalny, ale również świetnie się prezentował. Jednocześnie brak czasu wymusza korzystanie z wielu urządzeń usprawniających przygotowanie posiłków. Dlatego wybór nawet podstawowych sprzętów może nastręczać poważnych trudności. Oto kilka sposobów jak zrobić to najsprawniej.

Postaw na ekspertów

Rozwiązaniem jest postawienie na producenta oferującego kompletny asortyment sprzętu kuchennego. Firmy, które specjalizują się wyłącznie w produkcji kuchennego AGD doskonale znają potrzeby różnych odbiorców. Jest o tyle ważne, że inaczej z kuchni korzysta singiel lub para, niż wieloosobowa rodzina, w której sporo się gotuje.

Płyty Amica z linii X-type z funkcją Hob&Go wykrywają pole, na którym stawiany jest garnek, i same je aktywują. Jeśli naczynie jest bardzo duże, funkcja AutoBridge połączy pola automatycznie. Na uwagę zasługuje również opcja PowerBooster, dzięki której doprowadzimy wodę do wrzenia w mniej niż 3 minuty! AMICA

Pomyśl o jednolitym wyglądzie sprzętów AGD

Dużym ułatwieniem jest wybór urządzeń z jednej linii. Zakup urządzeń pochodzących z jednej serii jest gwarancją spójnego wyglądu wymarzonej kuchni.

Kuchenne AGD, które zaoszczędź czas

Sprzęt od jednego producenta to również oszczędność czasu. Wizyta w profesjonalnym studiu kuchennym, oferującym AGD danej marki, daje możliwość przejrzenia pełnej oferty, a w przypadku wątpliwości możemy zasięgnąć profesjonalnej porady. Nie spędzimy długich godzin na porównywaniu parametrów kilkunastu piekarników. Odpada konieczność samodzielnego sprawdzania czy okap pasować będzie do płyty lub czy baterię uda się bez problemu zainstalować przy zlewozmywaku.

Szuflady LEGRABOX pure wytrzymują obciążenie do 70 kg. Nawet w pełni załadowane będą poruszać się lekko. Ich smukłe boki i prosty design świetnie współgrają z cienkimi frontami. BLUM

Pomyśl o użytkowaniu sprzętu kuchennego w przyszłości

Szybszy i tańszy jest również montaż w domu, ponieważ wystarczy wizyta jednej ekipy instalatorów. Z kolei już w codziennym użytkowaniu serwis gwarancyjny i naprawy mamy zapewnione w jednym miejscu. Warto też wziąć pod uwagę to, że kupując sprzęt jednego producenta możemy negocjować atrakcyjne rabaty. Jest to szczególnie kuszące w przypadku kuchni, której urządzenie obydwa się sporym wysiłkiem finansowym.

Okap przyścienny Prisma z hartowanego szkła jest bardzo elegancki. Ma dwa tryby – wyciągu i pochłaniacza. Wyposażono go w sterowanie sensorowe, umożliwiające szybką i sprawną obsługę jednym palcem. FALMEC

W kuchni korzystamy z coraz większej liczby urządzeń usprawniających naszą pracę. W standardowym wyposażeniu obok piekarnika, zlewozmywaka i chłodziarki, nie może więc już zabraknąć wydajnego okapu, zmywarki do naczyń czy ekspresu do kawy. Wszystkie urządzenia muszą być nie tylko niezawodne, ale powinny również korespondować ze stylem kuchni.

Na jakie najnowsze rozwiązania w AGD warto zwrócić uwagę podczas tworzenia kuchni naszych marzeń?

Tomasz Bytnar Product Manager Kernau Polska

Marka Kernau umożliwia wyposażenie całego domu w urządzenia niezawodne i trwałe, jednak dzisiaj skupmy sie na sprzęcie, który sprawdzi się w kuchni. To wnętrze, które wymaga specjalnych rozwiązań, pewnej kompleksowości podczas projektowania i urządzania oraz ergonomicznego piękna. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy urządzenia, które dobrane w odpowiedni sposób stworzą zestaw. Zacznijmy od względów estetycznych. Warto skompletować sprzęt tak, by pasował do siebie pod względem jego wykończenia. Dobierajmy na przykład elementy w wykończeniu z czarnego szkła lub inox - z Kernau jest to banalnie proste.

Zestaw urządzeń marki Kernau z wyprodukowanym w Polsce piekarnikiem KBO 1066 P S PT B to propozycja dla tych, który cenią sobie nowoczesne i niezawodne urządzenia. KERNAU

Przejdźmy do funkcjonalności: wybierając sprzęt do kuchni, warto zwracać uwagę na technologie i atuty, które ułatwią naszą pracę lub zaoszczędzą czas i pieniądze. Oferujemy ogrom takich możliwości. W naszej ofercie znajduje się bowiem energooszczędna, pakowna zmywarka z trzecim koszem, samoczyszczący się piekarnik pirolityczny, okap, który w razie zabrudzeń dłoni da się sterować gestem, płyta grzewcza dopasowująca swoje pola do kształtów stawianego na niej naczynia oraz chłodziarka optymalnie dopasowująca temperaturę, zapewniając obniżenie zużycia energii elektrycznej do minimum. To tylko kilka możliwości. Z Kernau stworzysz kuchnię swoich marzeń.

Jakie są najnowsze rozwiązania w AGD, które pomagają nam w kuchennych pracach?

Marcin Czerniawski Channel Manager Built In, Hoover

Produkty Hoover AGD do zabudowy to zmywarki, lodówki (w tym chłodziarki do wina), okapy, piekarniki oraz płyty grzewcze z możliwością sterowania za pomocą aplikacji Hoover Wizard. Możliwość korzystania z aplikacji pozwala na oszczędność czasu oraz wgląd w stan techniczny sprzętu, co daje duży komfort użytkowania. Ponadto produkty Hoover tworzone są z myślą o środowisku, co potwierdzają najwyższe klasy energetyczne. Miłośników zdrowego stylu życia zainteresuje możliwość pieczenia parowego, czy program 75°C w zmywarkach - skutecznie eliminujący bakterie.

Marka Hoover jest rekordzistą pod względem pojemności zmywarki (16 kompletów) oraz piekarnika (80 litrów), czy wykorzystania krótkich programów w zmywarkach w wysokich temperaturach (24 min. dla temp. 50°C oraz 59 min. dla temp. 65°C). Asortyment składa się z czterech spójnych stylistycznie linii wzorniczych - Vanity Premium, Vanity, Transparency i Essence. Dla nieco bardziej wymagających pasjonatów kuchni, w skład linii Vanity Premium wchodzą również: ciśnieniowy ekspres do kawy, piekarnik mikrofalowy, piekarnik parowy, szuflada do podgrzewania oraz seria produktów do gotowania sous vide. Produkty Hoover AGD do zabudowy dostępne są w sieci studiów mebli kuchennych Max Kuchnie.

Zdjęcie otwierające artykuł: Miele