Powodują, że przestrzeń staje się bardziej przytulna i przyjemna. Mowa o matowych meblach, na które decyduje się coraz więcej osób wykańczających swoje M. Co jednak z jego praktyczną stroną? Czy w pojedynku na piękno i funkcjonalność mat rzeczywiście zyskuje? Czy materiał zda egzamin w trudnych warunkach i czy przetrwa wiele lat? Zobaczymy, czym wyróżnia się nowoczesny akryl w matowym wydaniu!

Choć moda się zmienia, to trendy pozostają z nami na dłużej. To stwierdzenie śmiało możemy odnieść do matowych powierzchni meblowych, które skutecznie wyparły połyskujące fronty kojarzone z elegancją stylu glamour. Ten rok otworzył drogę matowym aranżacjom, które z wizualnego punktu widzenia są znacznie bardziej stonowane i odgrywają rolę elementu ocieplającego wystrój - a tego, jak wskazują architekci szukamy najczęściej. Mat doskonale komponuje się z dominującymi we wnętrzach materiałami, jak drewno, welur i aksamit, przełamują fabryczny wizerunek betonu, metalu czy szorstkiej w dotyku cegły i budują przyjemny klimat.

W tym tonie matowe kompozycje delikatnie rozpraszają światło, budując poczucie elegancji, ale jednocześnie nie pozbawiają aranżacji nutki naturalności. Takie wykończenie optycznie "wyciszy" pomieszczenie, wprowadzając sporo przytulności. Jeśli zastanawiasz się, z jakiego materiału wykonać matowe meble do salonu, sypialni, kuchni, łazienki czy jakiegokolwiek innego wnętrza - zwróć uwagę na nowość marki REHAU, czyli praktyczne laminaty z kolekcji noble matt. To rozwiązanie, które zapewnia pełną swobodę projektową i ponadprzeciętne właściwości estetyczne oraz użytkowe. Jakie? Już piszemy!

Ponadczasowa klasyka

Po pierwsze - uniwersalność. Aksamitnie gładkie, matowe meble sprawdzą się w każdym wnętrzu - bez względu na jego wielkość, a także styl. Aksamitna w dotyku powierzchnia Soft Touch świetnie nada się do aranżacji scandi czy japandi. To także nawiązanie do wzorniczej prostoty, jaka wyróżnia kierunki minimalistyczne, modernistyczne czy klasyczne. Taka dowolność użycia wynika z dostępności rozmaitych kolorów powierzchni - od neutralnych szarości, bieli i czerni, po bardziej wyraziste odsłony szlachetnego taupe w wydaniu Trench Coat z kolekcji RAUVISIO brilliant noble matt czy oliwkową zieleń Olive Detour w wariantach laminatu RAUVISIO noir. Szeroka gama tonacji kolekcji noble matt pozwala stworzyć nowoczesną i stylową zabudowę w zjawiskowym kolorze, który z łatwością dopasujesz do stylu swojego mieszkania.

Meble na lata

Design i piękno to zdecydowanie to co lubimy, ale tylko wówczas kiedy idzie to w parze z jakością, zwłaszcza kiedy mówimy o meblach. Akryl REHAU to po pierwsze funkcjonalność! W przeciwieństwie do lakieru, zachowuje swój kolor - mimo wpływu promieni UV, jest bardziej odporny na skutek działania wilgoci czy zarysowań. Zwłaszcza kiedy zwrócisz uwagę stolarzowi na okleinowanie bezspoinowe. A czym właściwie ono jest? To łączenie obrzeża (krawędzi mebla) z jego powierzchnią za pomocą np. lasera. Gwarantuje to trwałość i odporność, a brud, który często "wchodził" w miejsce łączenia nie ma się gdzie podziać.

Bez śladów palców

Często przeglądamy magazyny wnętrzarskie czy zdjęcia aranżacji na Instagramie, które lśnią czystością. Umówmy się, nasze codzienne życie wygląda nieco inaczej. Jesteśmy zwolennikami domu, w którym chcemy czuć się dobrze, odpoczywać, spędzać czas z bliskimi, wspólnie gotować czy jeść. Porządek jest ważny, a zwłaszcza kiedy nie musisz poświęcać mu dużo czasu. Gładka struktura powierzchni z kolekcji REHAU noble matt jest przyjemna w dotyku oraz łatwa do utrzymania w czystości, a to powoduje, że nie widać na niej nieestetycznych śladów. To rozsądne wyjście dla tych, którzy nie pałają miłością do biegania ze ściereczką i przecierania widocznych odcisków palców. Stawiamy na łatwą pielęgnację.

Czy matowe meble są praktyczne? Zdecydowanie tak! Wszystko zależy od materiału, na który się zdecydujesz. Zwróć uwagę na to jak reaguje on na promienie UV, jak wygląda jego pielęgnacja i czy nada się do bardziej wymagających miejsc jak kuchnia czy łazienka.

Więcej informacji na: www.rehau.pl/kuchnia