Wannę z hydromasażem można ustawić niemal w każdej łazience. Jedynym warunkiem jest powierzchnia pomieszczenia, wynosząca minimum 5 m² i bardzo dobra wentylacja, wszak urządzenie z hydromasażem generuje dużo większą, niż przy normalnej kąpieli, wilgotność.

Zróżnicowanie wanien do hydromasażu jest ogromne: od jednoosobowych modeli do kilkuosobowych minibasenów. Liczba dysz uzależniona jest od kształtu i wielkości wanny. Minimum niezbędne do efektywnego masażu to 3-4 dysze; w najdroższych modelach jest ich ponad 20!

Oprócz podstawowego systemu, w wannie do hydromasażu możemy zmieścić zestaw do masażu ultradźwiękami czy kąpieli ozonowej. Kąpiel ozonowa na specjalnej macie uwalniającej podczas kąpieli aktywny tlen stymuluje ukrwienie oraz dotlenienie komórek. Każdy rodzaj wodnego zabiegu w wannie możemy połączyć z chromoterapią (leczeniem kolorami), która w zależności od barwy pobudzi lub wyciszy.

wanna z hydromasażem - Poolspa   wanna do hydromasażu z relingami - Sanplast   wanna do hydromasażu i chromoterapii - Novellini
Dzięki wannie z hydromasażem zabiegi z salonów spa są dostępne także w domu (fot. Poolspa)   Okrągła wanna do hydromasażu z relingami i wygodnymi zagłówkami. Cena: ok. 8500 zł (fot. Sanplast)   Wygodna wanna do hydromasażu i chromoterapii z zagłówkami dla dwóch osób. Cena: ok. 30 000 zł (fot. Novellini)

Warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria do wanny z hydromasażem, podnoszące komfort kąpieli, między innymi programator, który umożliwi zaplanowanie masażu o dowolnej długości i rodzaju. Wielkim udogodnieniem jest możliwość wyboru spośród kilku programów masażu. Obrotowe dysze pozwolą natomiast dostosować kierunek strumieni masujących dokładnie do naszych potrzeb. Nie zapomnijmy o wygodnych zagłówkach, relingach i półkach.

Choć koszt wanny z hydromasażem nie jest mały (ceny zaczynają się od 2500 zł i sięgają bardzo wysokiego pułapu), nie warto szukać wyjątkowych okazji, w końcu przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo, a dla oszczędności nie warto narażać własnego zdrowia i życia. W żadnym wypadku nie majstrujmy przy hydromasażu samodzielnie. Profesjonalny sprzęt to podstawa, tym bardziej że wannę z hydromasażem zazwyczaj kupujemy na lata.

opr.: Redakcja
zdjęcie wprowadzające: Sanplast