Praktyczne aspekty płytek 3D - jak powiększyć małe pomieszczenie?

Glazura w formie 3D stała się niekwestionowanym hitem wnętrzarskich katalogów, deklasując pozostałe trendy w urządzeniu łazienek. Oryginalne płytki są nie tylko bardzo modne i estetyczne, ale mogą także spełniać inne funkcje. Jasna glazura w formie 3D może optycznie powiększyć pomieszczenie, a odbijające się od nieregularnej powierzchni światło jest spotęgowane, co sprawia, że łazienka staje się zdecydowanie jaśniejsza. To znakomity sposób na powiększenie niewielkich pomieszczeń, które dominują w polskich mieszkaniach. Narzekasz na metraż swojej łazienki? Postaw na oryginalne płytki.  

Płytki 3d do łazienki z kolekcji All in White
Płytki z kolekcji All in White, fot.Tubądzin

Minimalistyczna łazienka z wykorzystaniem płytek ścienny 3D

Nieregularne kształty nowoczesnej glazury mogą być wykorzystywane nie tylko w przestrzeni inspirowanej stylem minimalistycznym i surowym wnętrzem industrialnych pomieszczeń. Płytki 3D świetnie pasują także do łazienek wykończonych w bardziej tradycyjny sposób, wystarczy odpowiednio je zaaranżować. W dużej części wnętrzarskich katalogów są jednak zestawiane z ascetycznymi dodatkami i akcesoriami łazienkowymi. Metalowe szafki, których stylistyka nawiązuje do przestrzeni poprzemysłowej znakomicie kontrastują z nieregularną linią, jaką tworzą płytki 3D. Świetnie sprawdzają się one także w połączeniu z łazienką, w której dominują szarości oraz błyszczące srebrne akcenty. Chcesz delikatnie ocieplić tak surowe pomieszczenie? Na podłogę połóż miękki dywanik w intensywnym kolorze, np. fioletowym.

Płytki 3d do łazienki z kolekcji Elementary Płytki 3d do łazienki z kolekcji Parisen
Płytki z kolekcji Elementary, fot. Tubądzin Płytki Parisen, fot. Opoczno

A może przytulny pokój kąpielowy z płytkami ściennymi 3D?

Tę niebanalną glazurę można także zestawiać z innymi elementami, tworząc przytulne i ciepłe miejsce, w którym z chęcią spędzamy czas wieczorem, biorąc kąpiel czy wykonując zabiegi pielęgnacyjne. Jasne, błyszczące płytki 3D świetnie komponują się z egzotycznym drewnem, oczywiście odpowiednio zaimpregnowanym i zabezpieczonym przed działaniem wilgoci. Co ciekawe - coraz częściej w designerskich katalogach pojawiają się płytki-mozaiki wykonane z drewna, które stanowią wyjątkowo oryginalne rozwiązanie, zwłaszcza w połączeniu z wanną lub kabiną prysznicową. Lubisz niestandardowe zestawienia? W takim razie jest to idealna propozycja dla Ciebie.

Płytki ścienne z efektem 3D: delikatny akcent czy total look?

Płytki 3D nie muszą zajmować dominującej pozycji w łazience. Możesz wykorzystać je jedynie jako dekoracyjny akcent, np. ozdabiając nimi ścianę przy umywalce czy nad wanną. Miłośnicy nowoczesnych trendów bazujących na nieregularnej glazurze bardzo często wykorzystują je jednak na całej powierzchni ściany, tworząc oryginalną mozaikę, która cieszy oczy, odbija światło i wspaniale współgra z resztą pomieszczenia. Sposób aranżacji zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni.

Płytki 3d do łazienki z kolekcji Form Płytki 3d do łazienki z kolekcji Opp Diamond
Płytki Form, fot. Ceramstic Płytki Opp Diamond, fot. Ceramstic

tekst: Katarzyna Kowalska
zdjęcie wprowadzające: Tubądzin Tokyo Mitaka kreacja Maciej Zień