Gorąca kąpiel w wannie pełnej piany to doskonały sposób na odprężenie po ciężkim dniu. Kąpiel koi nerwy i relaksuje zmęczone ciało. Chcesz stworzyć przytulny kącik kąpielowy w swojej łazience? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny.

Wielkość, materiał wykonania, głębokość i inne ważne parametry

Pierwszą ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze wanny, jest jej wielkość. Rozmiar armatury powinien być dopasowany do metrażu pomieszczenia. Pamiętaj, że do komfortowego korzystania z wanny potrzebujesz przynajmniej 70 cm wolnej przestrzeni przed armaturą. Jeśli Twoja łazienka nie grzeszy wielkością, postaw na model kompaktowy o długości 100-140 cm i szerokości około 70 cm. W przypadku dużego pomieszczenia możesz wybrać wannę o długości nawet do 190 cm i szerokości 70-100 cm.

Po drugie - materiał. Najpopularniejsze są wanny akrylowe, które są lekkie, ciepłe w dotyku i łatwe w czyszczeniu. Akryl ma dobre właściwości izolacyjne, co sprawia, że długo utrzymuje ciepło wody. Ponadto jest odporny na przebarwienia i uszkodzenia. Na rynku znajdziesz również wanny konglomeratowe, z kompozytu sanitarnego oraz stalowe.

Głębokość wpływa na komfort codziennego użytkowania wanny. Głębokie modele nie są odpowiednie dla osób starszych, które mogą mieć problem z wchodzeniem i wychodzeniem z wanny. Warto mieć również na uwadze to, że głębsze wanny są bardziej pojemne, co może wiązać się z wyższym zużyciem wody. Inne ważne parametry wanny to: wyprofilowanie dna - powinno być dopasowane do Twoich preferencji, design - musi pasować do wystroju łazienki, dzięki temu aranżacja będzie spójna, sposób montażu baterii - baterię można zamontować bezpośrednio na wannie, na ścianie lub na podłodze (w przypadku wanien wolnostojących), dodatkowe wyposażenie - np. moduł hydromasażu, siedzisko, podłokietniki.  

Wolnostojąca czy przyścienna?

W sklepach znajdziesz wanny przyścienne oraz wolnostojące. Ponadczasowe modele przyścienne zwykle mają kształt prostokąta. Wanna prostokątna to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdej łazience. Taką armaturę można dopasować do każdego kąta, wypełnić nią wolną lukę czy efektownie zabudować. Wanny wolnostojące zwykle mają kształt owalny. Taka armatura to doskonale rozwiązanie do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym lub glamour.

Wanny wolnostojące wielu kojarzą się z luksusem. Ich ogromną zaletą jest gustowny, elegancki design. Szeroki wybór wanien oferuje sklep internetowy SuperLazienki.pl. Na stronie https://superlazienki.pl/k/wanny/ znajdziesz wanny wolnostojące, prostokątne, asymetryczne i narożne o różnych wymiarach. Propozycją są m.in. solidne modele akrylowe, wersje wyposażone w moduł hydromasażu, a nawet nietuzinkowe wanny w stylu retro.

Armatura dostępna w sklepie pochodzi od znanych i cenionych producentów - takich jak Duravit, Roca, Besco i Marmite. Zakup wanny do łazienki to nie lada wyzwanie. Przy wyborze weź pod uwagę takie kwestie jak wielkość i układ łazienki, styl aranżacji wnętrza oraz, co najważniejsze, swoje preferencje. Dzięki temu zakup będzie udany!