Łazienka w stylu loftowym

Styl loftowy i industrialny królują w aranżacjach od kilku lat, dając ogrom możliwości w tworzeniu niepowtarzalnych łazienek o wysokich walorach estetycznych. Cechuje się połączeniem betonowych szarości drewna, szkła i metalu. W łazience warto postawić na blaty i szafki z jasnego drewna, powierzchnie pokryte częściowo szarym mikrocementem lub płytkami imitującymi beton, a także czarne dodatki w postaci lustra, wieszaków, czarnych płytek na jednej ścianie czy też czarnej podłogi.

Warto też zdecydować się na przeszkloną kabinę prysznica z czarną ramą, co nada wnętrzu jeszcze bardziej industrialnego charakteru. Łazienka będzie wówczas cechowała się chłodną elegancją typową dla takich aranżacji, a jednocześnie drewniane elementy nadadzą jej sporo przytulności.

Jasna łazienka z czarnymi elementami

Nie jest powiedziane, że czerń w łazience zdominuje całą aranżację i sprawi, że będzie ona ciemnym pomieszczeniem. Dobrze przemyślane aranżacje pozwalają na używanie czerni w taki sposób, aby pomieszczenie wciąż było jasne. Jeśli zarówno podłoga, jak i trzy ściany w łazience będą wykonane z płytek imitujących drewno, a do tego pomieszczenie będzie posiadało kilka źródeł światła neutralnego i ciepłego, to jedna ze ścian może być pokryta płytkami czarnymi.

Warto zdecydować się na ścianę, przy której stoi wanna lub prysznic, a przede wszystkim na płytki matowe. Ciekawym rozwiązaniem będzie użycie płytek geometrycznych, które mogą dodatkowo korespondować na przykład z geometrycznymi lampami, koszykami na kosmetyki czy nawet dozownikami na mydło.

Jeśli metraż na to pozwala, warto również przy co najmniej jednej z jasnych ścian pozostawić półeczkę z zabezpieczonego przed wilgocią drewna czy też korzystać z drewnianych mydelniczek. Całość będzie dzieliła się na dwie części, które jednocześnie kontrastują ze sobą i świetnie się uzupełniają.

Kamienna czerń i drewniane lamele

Połączenie kamiennej czerni oraz drewnianych lameli skutkuje efektem przywodzącym na myśl skandynawskie sauny w bardziej eleganckim wydaniu. Połączenie matowych płytek w czarnym kolorze, które imitują kamień, z lamelami o ciepłym odcieniu może podzielić łazienkę na dwie strefy. O ile w tej kamiennej znajdzie się prysznic, to chłodna aranżacja będzie sprzyjała porannym, szybkim prysznicom na rozbudzenie.

Z kolei wanna ustawiona w części drewnianej będzie prezentowała się jak zaproszenie do strefy relaksu, gdzie po pracowitym dniu można wziąć odprężającą kąpiel w przytulnej części łazienki. W takich łazienkach doskonale sprawdzą się najróżniejsze rodzaje oświetlenia sufitowego czy też reflektorów punktowych, które podkreślą odrębność dwóch stref.

Drewno i czarne płytki 3D

Płytki 3D cieszą się rosnącą popularnością i zdają egzamin w najróżniejszych aranżacjach. Trójwymiarowa, geometryczna faktura czarnych płytek znajdujących się na jednej ścianie może pięknie kontrastować z gładkimi powierzchniami płytek imitujących drewno, a także podświetlonym efektownie lustrem czy dodatkami.

Warto pokryć czarnymi płytkami ścianę znajdującą się naprzeciw wejścia do łazienki, przez co będzie ona natychmiast zauważana, a po chwili jaśniejsze dodatki wpłyną na odbiór całej aranżacji. W tego rodzaju łazience ciekawym uzupełnieniem całej aranżacji będą wazon z kwiatami, biały blat z umywalką czy też białe mydelniczki i dozowniki. 

Czerń i drewno w enigmatycznym wydaniu

Połączenie czarnych płytek imitujących kamień oraz ciemnego drewna sprawia, że łazienka staje się miejscem enigmatycznym i niezwykle klimatycznym. Wystarczy dobre oświetlenie z kilku źródeł, aby nie była całkiem ciemna. Ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie błyszczącej, czarnej mozaiki na ścianie nad wanną czy też ścianie z kabiną prysznicową. Z kolei meble z ciemnego drewna, blaty i dodatki skutecznie ożywią reflektory.

Warto zdecydować się na dość ciepłe światło, które podkreśli atmosferę. W tym wypadku warto zadbać o to, aby wszelkie dodatkowe akcesoria, z kaloryferem na czele, również były czarne. Z kolei meble i blaty powinny być zrobione z tego samego rodzaju drewna, dzięki czemu cała aranżacja będzie spójna. 

Czarna łazienka z drewnem w stylu retro

Połączenie czerni, drewna i mosiądzu to ciekawy wariant na łazienkę w stylu retro. Łazienkowe inspiracje warto czerpać z najróżniejszych opcji, dzięki czemu efekt finalny jest nie do podrobienia. W tym wypadku warto połączyć czarne płytki podłogowe z lastryko o dekoracjach w kolorze mosiądzu. Jeśli dodatkowo w tym samym kolorze będą retro lampki przy lustrze oraz sama rama lustra, całość będzie prezentowała się gustownie i elegancko.