Te czynniki weź pod uwagę urządzając pokój dziecka!

Urządzanie pokoju dla dziecka to spore wyzwanie. Po pierwsze, na jednej przestrzeni musimy połączyć strefy do odpoczynku, nauki i zabawy. Po drugie, dzieci szybo rosną i coś, co u ośmiolatka wywoływało zachwyt, dwunastolatka może doprowadzać do szału - dlatego ogromne znaczenie ma neutralny styl, swoista uniwersalna baza, do której bez problemu dostosujemy przedmioty pojawiające się wraz nowymi zainteresowaniami dziecka. Po trzecie - wytrzymałość mebli.

Zalety drewnianych mebli do pokoju dziecka

Dzieci korzystają z mebli nie zawsze zgodnie z ich przeznaczeniem, nie wszystkie potrafią jeszcze dbać o przedmioty. Dlatego warto postawić na solidne, drewniane, odporne meble. Sprawdzone, tradycyjne rozwiązania stolarskie znane od lat, gwarantują solidność i wytrzymałość konstrukcji. Klejenie z wykorzystaniem ścisków stolarskich, czy metoda zwana „jaskółczy ogon” pozwalają uzyskać trwałe i niezwykle mocne połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami.

Świetne jakościowo meble drewniane wykonane z najlepszych materiałów prędzej się znudzą, niż zniszczą. I tu warto wspomnieć o kolejnej zalecie drewna - łatwo samodzielnie je odnowić, przemalować i nadać im zupełnie nowy wygląd. Dostępne na rynku farby, szpachle, naklejane zdobienia i okucia, a także niezbędne narzędzia, są proste w użyciu.

Każdy, kto ma choć odrobinę zdolności manualnych i trochę wolnego czasu może wyczarować zupełnie nowy mebel ze starej komody czy szafy, która już się opatrzyła. Dzięki temu np. wykończone różowym kolorem meble z pokoju małej dziewczynki po kreatywnej metamorfozie sprawdzą się w pokoju nastolatki.