Podłoga musi wiele wytrzymać, choć wytrzymałość i rodzaj materiału możemy oczywiście uzależnić od rodzaju pomieszczenia (więcej musi znieść posadzka w kuchni czy podłoga, na której stoi krzesło lub fotel do pracy). Bardziej wytrzymały jest gres niż zwykłe płytki podłogowe (tylko gres nie zawiedzie nas w kuchni, kiedy na posadzkę spadnie np. tłuczek do mięsa).

W gabinecie, o ile nie planujemy w nim dywanu czy wykładziny, mogą się nie sprawdzić panele laminowane. Laminat może nie wytrzymać ciągłego przesuwania fotela (nawet tego na gumowych kółkach) i po prostu się zetrzeć. Drewno jest znacznie solidniejsze, szczególnie warto polecać drewno lite, które można wielokrotnie odnawiać.

  Podłoga z kolekcji Perspectiv Wide ULW1535 - Quick-Step   Skórzana podłoga Torlys Lether - Dekorian
Drewniana deska trójwarstwowa Dąb Apricot Sorbet z kolekcji Smaki Życia o lekko szarym wybarwieniu i dosyć wyraźnym rysunku słojów.Pokryta naturalnym olejem jest odporna na zniszczenia i łatwiejsza w renowacji, wym.: 13 x 109,2 x 1,4 cm, BARLINEK, 214 zł/m2   Podłoga z kolekcji Perspectiv Wide ULW1535 w kolorze Dąb Jasny Poranny, deska o wym. 137,6 x 19 cm, szybka i łatwa w montażu dzięki systemowi Uniclic, QUICK-STEP, 119,95 zł/m2

  Skórzana podłoga Torlys Lether wykonana ze skóry w 100% pozyskiwanej w procesie recyklingu, występuje w 12 wzorach, od delikatnego beżu do głębokiej czerni, w wersji gładkiej lub z fakturą, DEKORIAN, 465 zł/m2

Gdy już mamy położoną podłogę, zwykle przymierzamy się do kupna drzwi. Taka kolejność jest naturalna, ale nie zawsze najlepsza. Warto skorelować odcień drewna podłogi z odcieniem drewna skrzydła drzwi. Zatem idealnie by było zamówić oba te elementy wykończeniowe razem, w jednej firmie, która wykonuje specjalne, indywidualne zamówienia. To jednak łączy się ze sporymi kosztami, dlatego na rynku pojawiły się już alternatywne propozycje firm, które oferują standardowe zestawy w postaci paneli i idealnie dopasowanych do nich drzwi wewnętrznych.

Zanim kupisz

  • Wykończenie domu jest kosztowne, dlatego trzeba dobrze zaplanować budżet - przeznaczając środki na drewnianą podłogę, pamiętajmy, by wystarczyło ich również na drewniane drzwi.