Sofy, fotele, pufy, podnóżki, szezlongi. Pozwalają odpocząć, złapać oddech, spędzić czas wspólnie z przyjaciółmi lub z samym sobą. Usiąść z kawą, rozsiąść się z książką czy położyć choćby na krótką drzemkę. Nie wyobrażamy sobie bez nich salonu, a część z nas zapewne uważa je za najważniejszy element domu. Dlatego marka VOX rozszerzyła ofertę mebli wypoczynkowych, aby każdy mógł dobrać je do własnych potrzeb.

To jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego jednymi z najważniejszym mebli są te, dzięki którym możemy odpocząć, zrelaksować się, spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, a nawet sami ze sobą. Marka VOX, aby każdy znalazł swój sposób na odpoczynek, rozszerzyła ofertę o nowe modele mebli wypoczynkowych i modułowych, a także o sofy z funkcją spania oraz fotele, pufy i podnóżki. Niemal każdy model dostępny jest w kilkudziesięciu rodzajach i kolorach tkanin. Oto przewodnik po kolekcjach VOX, który ułatwi wybór mebli skrojonych na miarę naszych potrzeb i oczekiwań.

PIQU: Dla każdego coś wygodnego

PIQU to kolekcja mebli o prostej formie, która zyskuje oryginalny charakter dzięki pikowaniu w stylu mebli chesterfield. W jej skład wchodzą rozkładana trzyosobowa sofa, fotel i dwa rodzaje pufa: mały oraz duży. Lekkość poszczególnym produktom nadają skośne drewniane nóżki dostępne w kilku kolorach do wyboru. Funkcjonalnie zaprojektowane oparcia można stopniowo pochylać aż do całkowitego rozłożenia, wybierając jednocześnie najwygodniejszy kąt oparcia. Mały puf sprawdzi się jako podnóżek, na którym możemy oprzeć nogi, zaś większy może przyjąć formę stolika kawowego lub - dzięki ukrytemu w nim pojemnikowi - miejsca do przechowywania pledu, książek czy innych podręcznych rzeczy.

LIAM: Wielka gracja

Elegancja, lekkość i styl - to cechy, które wyróżniają kolekcję LIAM. Składają się na nią sofa, narożnik i puf. Ich zgrabny kształt został podkreślony przez drewniane nóżki, a także zaokrąglone brzegi tapicerki. Wyjątkowo smukła sylwetka narożnika oraz sofy skrywa mechanizm z funkcją spania. To dowód, że lekkość formy może łączyć się z funkcjonalnymi rozwiązaniami. A w ciągu dnia LIAM to wygodne meble dające dużo przestrzeni do odpoczynku, a także do spotkań z przyjaciółmi i wspólnego spędzania czasu z całą rodziną.

VOX Liam
VOX Liam

MODUS: Twoja definicja wygody

MODUS to książkowy przykład kolekcji modułowej. W jej skład wchodzą meble, które można ustawić w dowolny sposób. Każdy użytkownik może zadecydować o ostatecznym kształcie narożnika i o jego funkcjach, zestawiając ze sobą poszczególne części: szezlong, kanapę, elementy narożne, fotel czy puf. Dyskretny system do mocowania modułów ukryty jest pod tkaniną. Urządzanie swojej wymarzonej przestrzeni do odpoczynku można rozpocząć od wyboru gotowego zestawu lub skomponować go samodzielnie. Kolekcja MODUS jest też otwarta na zmiany: w każdej chwili można rozbudować narożnik o kolejny element.

VOX Modus 
VOX Modus

REPOS: Ciała przyjemność po jego stronie

REPOS - jak sama nazwa wskazuje - to narożnik stworzony do błogiego odpoczywania. Z tego właśnie powodu powinien on znaleźć się w honorowym, centralnym miejscu pokoju. Jego minimalistyczna i prosta bryła unosi się lekko na skośnych drewnianych nóżkach.

VOX Repos
VOX Repos

GABBA: Elegancka forma odpoczynku

GABBA to kolekcja składająca się z kanapy oraz fotela. Ich charakterystycznie wygięte podłokietniki nawiązują do stylu empire. I jak na styl empire przystało, stanowią kwintesencję szyku i elegancji. Aby urozmaicić wnętrze, można do każdego z mebli wybrać inny rodzaj obicia oraz kolor nóżek: wenge, ciemny brąz, jasny brąz, buk, czerń lub biel.

VOX Gabba
VOX Gabba

LOFT: Fotel na miarę wszystkich czasów

Chociaż nazwa fotela i pufa LOFT wskazuje, że został on zaprojektowany z myślą o przestrzeniach loftowych, nie jest to jedyna stylistyka, w której odnajdzie się ta kolekcja. Meble z tej linii charakteryzują się ponadczasową estetyką. Dzięki możliwości wyboru tkaniny można je dopasować do każdego wnętrza. Znajdująca się w komplecie poduszka to doskonałe podparcie dla odcinka lędźwiowego, a podnóżek zwiększa komfort siedzenia, dając oparcie dla zmęczonych nóg. Fotel Loft to również wygodny towarzysz podczas karmienia maluszka przez młode mamy.

VOX LOFT
VOX LOFT

Marka VOX oferuje meble, które z łatwością można dopasować do każdego stylu, wnętrza, potrzeb jego mieszkańców i gości. Spośród 26 kolekcji znajdziemy meble z funkcją spania, meble wypoczynkowe, modułowe, a także fotele pufy i podnóżki. Cała oferta VOX znajduje się na vox.pl oraz w najnowszym katalogu mebli tapicerowanych.