Co sezon pojawiają się nowe, często przeciw­stawne trendy, jednak większość z nich poja­wia się równie szybko jak znika. Jednak w tym szaleństwie jest metoda i można dostrzec pewną prawidłowość - zmia­nie uległ sposób postrzegania i korzystania z trendów. W naszych domach nie trzymamy się już wyłącznie jednego stylu, nie boimy się śmiałych i niekonwencjo­nalnych rozwiązań. W nadchodzących sezonach prognozowa­nych zmian będzie wiele, zmieni się kolorystyka, faktury, kształty mebli, ale więcej o tym poniżej.

Minimalizm w kolorze 

Minimalizm skradł wiele serc - do tej pory miało być jednobarwnie, skromnie, czysto. Teraz nowoczesny minimalizm przechodzi metamorfozę - wprowadzane są nowe, często śmiałe kolory, fantazyjne faktury i printy.

Minimalizm w kolorze - Trendbook 2019

Pastelowe love 

W tym sezonie królują dwa kolory. Ogłoszony kolorem roku - coral, który jest miłą odmianą dla fanów cieplejszych barw, zmęczonych panującymi od kilku sezonów chłodnymi odcieniami szarości.

To­nalne czerwienie to świetny sposób na dodanie dopełniającego kontrastu, zapewniając jednocześnie ciepło, które sprawia, że dom jest bardziej zachęcający.

Pastelowe love - Trendbook 2019

Kolekcja Retro White by Russell Hobbs

Głęboka, szmaragdowa zieleń to druga intensywna barwa, która wdarła się na salony. Nazywana zielenią myśliwych, kojarzy się złowieszczo, ale to tylko pozory, w rzeczywistości jest to niezwykle subtelna barwa.

Do wnętrza salonu czy kuchni doda klasy, luksusu i ciepłej gościnności, szczególnie dobrze wygląda w połączeniu z bielą, drewnem orze­chowym czy skórą.

@aletuladnie - Trendbook 2019. Kolekcja Retro White by Russell Hobbs

Kolekcja Inspire Black by Russell Hobbs

Coraz chętniej odchodzimy od przestrzeni utrzymanych w jednolitej stylisty­ce. Na prowadzenie wychodzi natomiast styl eklektyczny, łączący w sobie elementy różnych koncepcji aranżacyjnych.

Szablonowe aranżacje zostają wyparte przez odważne kompozycje i spersonalizowane rozwiązania, dzięki któ­rym mieszkania nie przypominają katalogo­wych przestrzeni, ale w pełni trafiają w gusta i upodobania domowników.

@myszowenowinki - Trendbook 2019. Kolekcja Inspire Black by Russell Hobbs

Kolekcja Luna Copper by Russell Hobbs

Na myśl o stylu industrialnym mamy w głowie ogromne przestrzenie bez ścian działowych, cegłę, drewno, szkło. O ile jeszcze w zeszłym roku panowała równowaga między poszczególnymi komponentami, o tyle dziś drewno zaczyna wieść prym i jest najczęściej polecanym do wykończenia industrial­nych przestrzeni.

Jako naturalne tworzywo dodaje wnętrzom ciepła. Styliści polecają wykonanie podłogi, boazerii i mebli z tego samego rodzaju drewna. Sprawia to wrażenie spójnej i niezwykle luksusowej całości.

@w_bukowskiej_chacie - Trendbook 2019. Kolekcja Luna Copper by Russell Hobbs

Nadchodzące sezony rysują się zatem jako świeże, barwne i intrygujące. Pamiętajmy, że nietuzinkowe aranżacje wyróżniają dobrze dobrane akcesoria i to właśnie o szczegóły takie jak małe AGD dopełniają wnętrze.

@pani_z_wilka - Trendbook 2019. Kolekcja Luna Copper by Russell Hobbs

Więcej o trendach wnętrzarskich w kuchni możecie przeczytać w Trendbooku przygotowanym przez markę Russell Hobbs.

Link do pobrania Trendbooka dostępny jest na stronie: pl.russellhobbs.com