Biała kuchnia na lata

Mimo, że trend na skandynawskie kuchnie pojawił się w Polsce już kilka lat temu, nadal najchętniej wybieramy jasne fronty kuchenne. Biel optycznie powiększa przestrzeń, daje spore możliwości aranżacyjne i pozwala na uniwersalny dobór dodatków. Białe fronty kuchenne możemy bowiem połączyć z ciepłym odcieniem drewna, czarnymi lub złotymi detalami, marmurem, blatem z konglomeratu, drobną mozaiką nad blatem...wybór jest naprawdę ogromny!

 

Dodatkowo uniwersalna biel pozwala na stworzenie zarówno nowoczesnej aranżacji, jak również w stylu retro. Wszystko zależy od rodzaju frontów, na który się zdecydujemy. Proste szafki bez uchwytów wykończone w macie lub połysku spodobają się miłośnikom współczesnych rozwiązań. Z kolei zwolennicy stylu vintage wybiorą żłobione fronty z dekorami.

 

Białe kuchnie pasują do wnętrz w wielu stylach! W popularnych aranżacjach dominuje styl skandynawski. Zaraz za nim znajdziemy kuchnie w stylu rustykalnym, angielskim, prowansalskim, nowoczesnym, modern classic czy glamour. Konkretny styl możemy oddać dzięki wybranym dodatkom, oświetleniu oraz sprzętowi kuchennemu.

 

Szare fronty kuchenne - alternatywa dla białych kuchni

Konsumenci znudzeni oglądaniem kuchennych aranżacji, w których dominuje biel, szukają alternatywnych rozwiązań. Idąc za głosem serca i obserwując najnowsze trendy wnętrzarskie, które przekonują do ciemnych frontów kuchennych, wybierają odcienie szarości. Szare kuchnie również będą pasować do wielu aranżacji, mogą zostać zaprojektowane w nowoczesnym, bądź klasycznym stylu, a co najważniejsze - są łatwiejsze w czyszczeniu.

 

Najnowsze trendy kuchenne - jaką kuchnię wybrać by była modna i nowoczesna?

Z pewnością biel i szarość to najchętniej wybierane kolory frontów kuchennych w polskich domach. Rodacy doceniają także naturalne materiały (zarówno drewno, jak też kamień), stylistykę retro oraz funkcjonalny sprzęt wysokiej jakości. A co o kuchennych rozwiązaniach mówią światowe trendy?

Będzie...ciemniej! Już na początku tego roku producenci mebli kuchennych postawili na prezentację swoich produktów w ciemniejszych barwach. Coraz częściej oferują również fronty z matowym wykończeniem lub pokryte szkłem polimerowym, po którym można...pisać!

Nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest kuchnia otwarta na salon, wysoka zabudowa i metalowe uchwyty. Z roku na rok stawiamy też na coraz większą funkcjonalność stosując systemy szuflad wysuwnych nawet w górnych szafkach kuchennych.