Biała armatura w łazience

Przez ostatnie lata producenci oferowali całą gamę umywalek o najróżniejszych kształtach i kolorach. Kupić można było umywalki kamienne, betonowe czy ceramiczne. Barwy? Każda jaką sobie tylko wymarzymy! Po latach panowania kolorowej armatury, na szczyt popularności wróciła klasyczna, ponadczasowa biel. Przyczyn tego stanu rzeczy może być kilka.

Z pewnością białe umywalki, a zwłaszcza te wykonane z kompozytu są łatwiejsze w użytkowaniu niż umywalki np. z chropowatego kamienia. Idealnie gładka powierzchnia kompozytu bez problemu daje się domyć i utrzymać w doskonałej formie przez lata. Dodatkowo kolorowe umywalki w łazience, nigdy nie stworzą z toaletą czy wanną spójnej całości. Bez problemu mogą to natomiast zrobić białe umywalki z kompozytu. Wykonane są w wielu wzorach, a każdy z nich dostępny w kilku rozmiarach, dzięki czemu łazienka może zostać maksymalnie spersonalizowana i dopasowana do naszych potrzeb i możliwości.

Biały wystrój w łazience

Dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na wystrój wnętrz w odcieniach bieli? Bo biel to nie trend, to ponadczasowa klasyka, która prawdopodobnie nigdy się nie zestarzeje. Biel stanowić może idealne wypełnienie całej łazienki, nie potrzebując innych barw, sama tworząc doskonałą formę. To ona lepiej niż każdy inny kolor uwypukla fakturę użytych materiałów np. gładkość kompozytu, z którego wykonana jest umywalka, trójwymiarowe faktury płytek ceramicznych czy puszystość dywanika łazienkowego. Zestawiona z innymi kolorami pozwala wydobyć ich głębię i je podkreślić, nie zaburzając ich odcienia. Doskonale prezentuje się zestawiona z czernią, tworząc bardzo eleganckie, ale też niezwykle ekstrawaganckie wnętrze.

Pięknie wygląda w połączeniu z odcieniami drewna czy betonu – wówczas całość nabiera skandynawskiego charakteru. Biel to barwa, która sprawdzi się w aranżacjach minimalistycznych, ale też pałacowych, kiedy w białej łazience zawiśnie kryształowy żyrandol. To kolor, który trudno jest źle zaaranżować. Tak, jak pasuje do każdego odcienia skóry czy włosów noszącej go osoby, tak sprawdzi się w każdym wnętrzu. Maleńkie czy olbrzymie, designerskie czy proste, ascetyczne czy bogate, biel w każdej odsłonie prezentuje się dobrze. W wystroju wnętrz m.in. łazienek stanowi zawsze dobry wybór. To także kolor, który tworzyć może bazę wystroju łazienki przez wiele lat, dając niewielkim nakładem prac i finansów możliwość szybkiej i widocznej zmiany aranżacji.