Marka Nobonobo, polski producent wysokiej jakości mebli, jest stosunkowo młoda. Jednak w krótkim czasie jej propozycje zdobyły uznanie w oczach miłośników dobrego designu. Dowodem na to jest zainteresowanie architektów wnętrz. Coraz częściej wyjątkowo wygodne sofy marki pojawiają się w ich projektach.

Komfort zgodny z trendami designu

Oprócz zgodnego z trendami designu - który odpowiada na coraz bardziej wyśrubowane wymagania Polaków względem wyposażenia wnętrz - sofy Nobonobo dają wyjątkowy komfort. To zasługa opracowanego przez specjalistów marki wypełnienia SoftLayers.

foto. Nobonobo, Sofa i narożnik Enjoy

W modelach firmy w innowacyjny sposób połączono wysokiej jakości piankę poliuretanową z naturalnym pierzem. Dzięki temu sofy Nobonobo są wyjątkowo miękkie i sprzyjają relaksowi bez względu na pozycję w jakiej zdecydujemy się na nich wypoczywać. Dostrzegli to przede wszystkim architekci, proponując polską markę swoim klientom. Ci z kolei nigdy nie protestują…

Strefa wypoczynku w domu pod Poznaniem

Dom pod Poznaniem zachwyca harmonią. Tutaj królują jasne barwy z palety kolorów ziemi i proste meble. Dominują beże, naturalne drewno i jasne szarości, gdzieniegdzie tylko urozmaicone elegancką czernią.

foto. Nobonobo, Poznań

Sporo naturalnego światła i otwarty plan sprzyjają codziennym aktywnościom czteroosobowej rodziny. W części salonowej domu wszystko podporządkowane jest relaksowi. Główną rolę odgrywają tutaj dwie wersje sofy Enjoy.

- Idealnie wkomponowują się w otwartą przestrzeń, będąc jej charakterystycznymi elementami. Wybrałem meble Nobonobo, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości surowców. Zaprojektowano je z myślą o nowoczesnych wnętrzach, a taki charakter miała mieć aranżacja tego domu. Ponadto marka dysponuje szerokim asortymentem materiałów wykończeniowych i tkanin, co zawsze daje projektantowi swobodę i możliwość dopasowania mebli do wymyślonej idei - podkreśla Sebastian Marach z poznańskiej pracowni YONO, autor projektu wnętrza.

Sofa w roli głównej w apartamencie we Wrocławiu

Idea powstania tego apartamentu we Wrocławiu była prosta - stworzyć przyjazne miejsce codziennego relaksu. Jak podkreśla architektka, inwestorom zależało na wnętrzu jasnym, przestronnym i o lekkim charakterze. Chodziło tutaj o maksymalne wykorzystanie przestrzeni i stworzenie oazy wypoczynku, której po prostu nie chce się opuszczać.

- W salonie pierwsze skrzypce gra sofa Enjoy i to ona właśnie zdecydowała o całej aranżacji. Otoczony zielenią mebel wręcz zaprasza do odpoczynku, najlepiej w pozycji półleżącej na części w formie szezlonga. Na tej dużej sofie możemy się również wygodnie wyciągnąć lub usiąść. Szara tapicerka doskonale łączy się z odcieniem drewnianej podłogi i fornirowanych mebli - mówi autorka projektu, Ewa Słota z wrocławskiej pracowni Domsfera.

foto. Nobonobo, Wrocław

Wyjątkowa wygoda to nie jedyny argument, który przekonał projektantkę - Dla mnie jako architekta bardzo ważna jest dostępność modeli 3D, które oferuje producent oraz wysoka jakość wykonania, dzięki której moi klienci będą mogli cieszyć się z mebla przez długie lata - podsumowuje Ewa Słota.

Więcej informacji na: www.nobonobo.pl