Budując dom lub adaptując wnętrze do użytku poszukujemy niebanalnych, oryginalnych rozwiązań, które podnosiłby komfort użytkowania przestrzeni, a jednocześnie były estetyczne i eleganckie. Jedną z takich kwestii stanowią drzwi. Rynek oferuje szeroki wachlarz tego produktu. Jednak warto, aby drzwi nie były przypadkowym wyborem. Należy przeanalizować, w których miejscach zastosować drzwi otwierane tradycyjnie, a gdzie lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne. Jednym z ekspertów w tym temacie jest producent drzwi rozwieranych ukrytych oraz drzwi przesuwnych chowanych w ścianę firma ECLISSE Polska.

ECLISSE w swojej ofercie produktowej posiada kilkanaście rozwiązań związanych z drzwiami wewnętrznymi. Eksperci firmy od kilkudziesięciu lat stale opracowują rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu użytkowania drzwi, a jednocześnie będące odpowiedzią na poszukiwania nowych trendów w architekturze wnętrz.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

Bogata gama drzwi przesuwnych chowanych w ścianę umożliwia użytkownikowi swobodne dokonanie wyboru modelu jaki będzie odpowiadał wymogom w jego pomieszczeniach. Pośród produktów znajdziemy drzwi przesuwne, które mogą stanowić główny aspekt wystroju wnętrza - drzwi dwuskrzydłowe, ale też takie, które są bardzie dyskretne - drzwi jednoskrzydłowe - sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach (łazienki, garderoby, spiżarki, schowki).

Innym z kryteriów wyboru może być rodzaj aranżacji przestrzeni. I tak do klasycznych pomieszczeń ECLISSE zaoferuje drzwi w kasecie ościeżnicowej - wymaga ona zamontowania drewnianych ościeżnic i listew maskujących oraz do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych, do których zaoferuje gamę SYNTESIS® LINE - drzwi bezościeżnicowe.

Kolejnym kryterium wyboru może być rodzaj przejścia do zagospodarowania. Jeżeli chcemy pozostawić szerokie przejście pomiędzy pomieszczeniami wybór powinien paść na kasetę teleskopową pojedynczą lub podwójną. Drzwi teleskopowe umożliwiają swobodne łączenie lub dzielenie sąsiednich pomieszczeń.

Kaseta ościeżnicowa i bezościeżnicowa

Ważnym elementem w podejmowani decyzji o drzwiach jest określenie, co będzie znajdowało się w ich pobliżu. Jeżeli w okolicy drzwi będzie konieczność zamontowania elementów elektryki (kable elektryczne, telefoniczne, informatyczne, włączniki oświetlenia, kinkiety świetlne) ECLISSE posiada kasetę LUCE ościeżnicową i bezościeżnicową, której konstrukcja jest opracowana z myślą o bezproblemowym poprowadzeniu okablowania.

Drzwi rozwierane ukryte

Jeżeli nie zdecydujemy się na drzwi przesuwne chowane w ścianę, a poszukujemy niestandardowego rozwiązania propozycją ECLISSE są drzwi rozwierane ukryte - licujące się ze ścianą. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest montaż skrzydła drzwiowego na ościeżnicy "zatopionej" w ścianie i zamaskowanych zawiasach. Wykonanie drzwi w kolorystyce ściany gwarantuje ich niemal całkowite zespolenie. Drzwi stają się niewidoczne. Produkt ten jest elementem kolekcji SYNTESIS LINE, w skład której wchodzą drzwi rozwierane i przesuwne. Bogata oferta tej kolekcji umożliwia stworzenie funkcjonalnego i niepowtarzalnego wnętrza.

Zupełną nowością na rynku są drzwi rozwierane ECLISSE 40. Produkt eksponuje ościeżnicę: rama wyłania się ze ściany tworząc dyskretną lecz widoczną ozdobę. Nie stanowi już wyłącznie elementu technicznego i funkcjonalnego, a przeistacza się w element ozdobno-wykończeniowy. Nachylenie elementów ościeżnicy pod kątem 40 stopni nadaje ścianie wrażenia głębi, za którą kryją się licowane drzwi. Ozdobne profile z anodyzowanego aluminium otaczają drzwi niczym rama obraz.

Wszystkie produkty ECLISSE można dostosować do indywidualnych potrzeb i wymogów sytuacyjnych. Opracowane są z myślą o eliminacji problemów jakie mogą zaistnieć podczas budowy lub adaptacji pomieszczeń. Od lat ECLISSE jest synonimem nowoczesności i wysokiej klasy produktów. Stawia na jakość, łatwość montażu oraz elegancję.

Więcej informacji na: www.eclisse.pl/pl/