Nowojorska dzielnica sztuki
Do wnętrzarskich trendów styl loftowy trafił przed kilkoma laty, jednak sam koncept adaptacji pofabrycznej zabudowy zrodził się znacznie wcześniej. Za matecznik stylu industrialnego uważa się nowojorską dzielnicę SOHO, gdzie w opuszczonych fabrykach, w połowie ubiegłego wieku tętniło artystyczne życie. Szukający niedrogiego lokum muzycy, malarze i performerzy adaptowali stare fabryki na pracownie i mieszkania. Wkrótce w ślad za artystami podążyli amatorzy zyskującej na popularności dzielnicy, a Nowy Jork zainspirował wiele miast. W ostatnich kilku dekadach relikty rewolucji przemysłowej, także w europejskich miastach, zmieniały się w toczące się własnym życiem osiedla i centra rozrywki.
Szczypta industrialu we wnętrzach
Za co pokochaliśmy pofabryczne dzielnice? Za multikulturowość, atmosferę oraz architekturę, której wpływy dostrzec można we współczesnym designie. Nowy Jork zainspirował również architekta Krzysztofa Mirucia, który we współpracy z marką DRE stworzył unikatowe drzwi SOHO. Charakterystyczne dla skrzydła drzwiowego czarne szprosy nawiązują do elementów konstrukcyjnych budynków, a stonowana kolorystyka nadaje drzwiom uniwersalnego charakteru. Linia Supreme, której częścią jest model SOHO, to połączenie estetyki z jakością. Wszystkie skrzydła drzwiowe pokryte są odporną na zarysowania i zabrudzenia matową folią typu anti-finger.
Inne oblicze industrialu
Kwintesencją stylu loftowego są dekoracje i materiały inspirowane elementami, które można znaleźć w zabytkowych fabrykach: cegła, metal, beton czy widoczna instalacja. Nie musisz ich wszystkich wprowadzać do wnętrza, by nadać mu loftowego charakteru. Postaw na jedno z tych rozwiązań, a resztę uzupełnij uniwersalnymi dodatkami. Beton i kable na wierzchu są dla Ciebie zbyt surowe? Ozdób ścianę medialną cegłą lub wybierz meble z metalowymi elementami. Dodanie szlachetnych tkanin, luster i dekoracji z błyskiem sprawią, że loftowe wnętrze będzie również eleganckie.
Wszystkich, którzy kochają eksperymentować i mają w sobie sporo wnętrzarskiej odwagi, zachęcamy do zabawy dodatkami. Eklektyczne elementy dekoracyjne lub meble w stylu boho ocieplą loftowe wnętrze i nadadzą mu unikatowego charakteru. Całość warto dopełnić roślinami, które ujarzmią surowość loftu.
A jakie kolory pasują do stylu loftowego? Każde! Pamiętajmy jednak, że w mieszkaniu mamy wypoczywać, pracować i dobrze się czuć. Wybierając kolory mebli i dodatków kierujmy się umiarem, który pozwoli uniknąć chaosu i zapewni odpoczynek przeciążonym bodźcami zmysłom.
Więcej informacji na: supreme.dre.pl