Sofy narożne oferują najwyższy poziom komfortu bez kompromisów w zakresie różnorodności i stylu. Są one również znane z tego, że sprawiają, że twoja przestrzeń życiowa wygląda bardziej przestronnie. Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnej sofy narożnej, należy rozważyć dwie kluczowe rzeczy: czy poszukiwany jest szezlong czy narożnik i czy posiadana przestrzeń wymaga sofy z prawej czy lewej strony?

Gwarantujemy, że każdy z nas może cieszyć się pięknie urządzonym salonem! Wystarczy, że skorzystacie z kilku naszych pomysłów, które pomogą Ci stworzyć niepowtarzalną atmosferę w Twoim domu. Nadają się one zarówno do małych, jak i dużych salonów. Dzięki temu uda się Wam zorganizować przestrzeń nawet w małej kawalerce.

Narożnik do małego salonu

Kanapa to obowiązkowy element wyposażenia każdego salonu. Co zrobić w sytuacji, jeżeli nie dysponujemy dużą powierzchnią? Jaki mebel pozwoli na jej najlepsze zagospodarowanie? Kilka cennych wskazówek poniżej.

W niewielkich salonach każdy centymetr jest cenny. Warto więc go urządzić w sposób bardzo przemyślany, tak by zagospodarowana przestrzeń pozwalała na wiele różnych aktywności. Najlepsze rozwiązanie to narożnik, który nie dość że optycznie powiększy niewielki salon, to dodatkowo zapewni więcej miejsca do siedzenia niż na przykład sofa i dwa fotele. Dodatkowo pozwoli na swobodne poruszanie się po salonie.

Dostępnych propozycji na rynku jest wiele, różnych konfiguracji, wielkości narożników, czy kolekcji modułowych, które pozwalają na idealne dopasowanie mebla do powierzchni salonu. Kolekcje modułowe dają możliwość samodzielnego skonfigurowania narożnika z wybranych elementów. Dzięki temu to Ty decydujesz o ostatecznej wielkości narożnika oraz funkcjach, a nie tylko o kolorze czy rodzaju tkanina obiciowa.  

Duża część dostępnych narożników wyposażona jest w funkcję relaks czy też funkcję spania, co pozwala na wygodny wypoczynek zarówno w pozycji siedzącej, jak i półleżącej. Wybierając narożnik warto sprecyzować, jakie ma on pełnić funkcje w naszym domu, czy będzie używany przede wszystkim do wypoczynku, czy też do spania codziennego. W przypadku drugiej z opcji, warto zwrócić uwagę na to, czy narożnik i zastosowane w nim rozwiązania oraz materiały są dedykowane właśnie do takiego celu.

Narożnik w dużym salonie

Aranżacja dużego salonu jest dość prosta. Dzieje się tak dlatego, że większa przestrzeń pozwala na ułożenie mebli w praktycznie dowolny sposób. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością mebli. Nawet duży salon może być łatwo zagracony. Dlatego warto się skupić na walorach relaksacyjnych tego pomieszczenia. Świetnym pomysłem jest umieszczenie w nim sofy narożnej. Taki mebel może być duży, a co za tym idzie może na nim usiąść więcej osób.

Duża przestrzeń daje dużo możliwości aranżacyjnych, począwszy od sposobu ustawienia mebla. Tradycyjnie możemy go ustawić w rogu pomieszczenia albo zaaranżować przestrzeń w sposób bardziej nowoczesny - stawiając narożnik w centralnym miejscu. Aktualnie większość dostępnych modeli jest w pełni otapicerowana, co gwarantuje atrakcyjny wygląd, niezależnie od sposobu i miejsca ustawienia.

Warto rozważyć zakup kanapy narożnej, którą będziemy mogli samodzielnie skonfigurować. Dostępne na rynku systemy modułowe pozwolą na stworzenie układu, idealnie dopasowanego do pomieszczenia zarówno pod kątem rozmiaru, rodzaju funkcji użytkowych, wyglądu oraz kształtu. Podczas konfiguracji można stworzyć mniejszą sofę, większy narożnik w kształcie litery L lub duży układ o kształcie litery U.

Narożniki to meble wielofunkcyjne i praktyczne. W zależności od preferencji, mogą być niewielkie lub występować w postaci przestronnego, dużego układu. Jest to mebel najczęściej i najchętniej użytkowany w salonie, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór przed zakupem, żeby zapewnić sobie zarówno niezwykły komfort wypoczynku, jak i wysoką funkcjonalność całego salonu.

Więcej informacji na: www.wajnert.pl