Styl przemysłowy w łagodniejszym wydaniu jest mniej surowy i chłodny. Odpowiednio urządzone wnętrze będzie naprawdę klimatyczne i przytulne.

Ściany i podłogi w sypialni w stylu soft-loft? Tylko w odcieniach szarości!

W industrialnych aranżacjach dominują biele i szarości, które sprawiają, że pomieszczenie sprawia wrażenie dość surowego i nawiązuje do pofabrycznych klimatów. Kolory te świetnie sprawdzą się właśnie w sypialni. Z bogatej gamy szarości warto wybrać jasne odcienie, które optycznie powiększają wnętrze, czyniąc je bardziej przestronnym. Odważniejsi mogą eksperymentować z czernią, brązem i ceglastą czerwienią. Jeśli chodzi o materiały, to na ścianach zdecydowanie króluje beton lub cegła (w naturalnym kolorze lub bielona), zaś na podłogach drewno.

Sypialnia w stylu soft-loft - łóżko w roli głównej

Najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łóżko. Podczas, gdy w tradycyjnych, chłodnych pofabrycznych wnętrzach zwykle królują meble zrobione z europalet, w sypialni soft-loftowej można umieścić łóżko z prawdziwego zdarzenia.

- Klasyczne, eleganckie łóżko tapicerowane nie tylko doda wnętrzu powagi i charakteru, ale też w ciekawy sposób przełamie typową loftową aranżację. Do niedawna duże łóżka, wyposażone w pikowany zagłówek kojarzyły się głównie z sypialniami w stylu glamour. Dziś chętnie umieszczamy je w różnych wnętrzach. Do sypialni urządzonej w stylu soft-loft możemy wybrać model z prostym zagłówkiem, utrzymanym w neutralnej, szarej kolorystyce. Świetnie sprawdzą się też różnego rodzaju pastele: pistacjowy, blady róż oraz beż. Amatorzy zdecydowanych barw mogą dobrać aksamitną tkaninę tapicerską, w jednym z bardzo popularnych w tym sezonie kolorów: butelkowej zieleni lub złotawej musztardy - radzi Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo, polskiego producenta materacy i łóżek tapicerowanych.

Metalowe i drewniane meble w sypialni w stylu soft-loft - w dobrym świetle!

Chociaż trudno zrezygnować z charakterystycznych dla loftu materiałów, jak beton, metal czy szkło, to można je ocieplić. Przytulną atmosferę wprowadzą drewniane elementy: szafa, stolik lub regał. Najbardziej efektownie będą prezentowały się te wykonane ze starego lub postarzonego drewna. Sprawdzą się także metalowe meble, ale w intensywnych kolorach, jak żółć, czerwień i zieleń - możesz je przemalować samodzielnie specjalną farbą do metalu. Nie zapomnij o właściwym oświetleniu: praktyczną ozdobą będzie minimalistyczna lampa podłogowa, a w przypadku sypialni małżeńskiej - nawet dwie.

Sypialnia w stylu soft-loft - ściany i podłogi tylko w odcieniach szarości

Sypialnia w stylu soft-loft - dodatki w intensywnych kolorach

Wnętrze stylizowane na soft-loft to także więcej tkanin. Łóżko możesz ozdobić poduszkami w geometryczne wzory, np. czarno-białą kratę, a na podłodze położyć puszysty dywan. Betonowa ściana zyska bardziej przyjazny wygląd, jeśli zawiesisz na niej wielobarwne plakaty i obrazy. Pamiętaj o złotej zasadzie umiaru i nie wprowadzaj do sypialni zbyt wielu dodatków - może to spowodować wrażenie przypadkowości i chaosu.

Tak urządzona sypialnia z pewnością będzie nie tylko sprzyjała nocnemu odpoczynkowi, ale stanie się także idealnym miejscem na długie jesienne wieczory.