Miejsce odpoczynku, relaksu i snu, w którym potrzebujemy wyciszenia pod koniec każdego dnia - sypialnia jest wyjątkowym punktem każdego domu. Odpowiednio urządzona będzie komfortową oazą, do której zawsze chętnie się wraca.

Dekoracje ścienne nadające romantycznego klimatu

Urządzanie wnętrz możemy zacząć od ścian, a w tym przypadku mamy duże pole do popisu:

  1. Kamień na jednej stronie podkreśli nowoczesny wystrój. Najlepiej umiejscowić taką ozdobę za łóżkiem, dodając klimatyczne, miękkie, delikatne i ciepłe oświetlenie.
  2. Cegła będzie zgranym dopełnieniem elementów drewnianych, takich jak belki na poddaszu. Warto dodatkowo urozmaicić całość stonowanym obrazem prostej w ramie.
  3. Motywy florystyczne należą do najbardziej romantycznych dzięki swojej lekkiej formie i rozmytym kształtom, dlatego fototapety z kwiatami są tak często wybierane przy urządzaniu wymarzonej sypialni.
  4. Grafiki przedstawiające naturę rozjaśniają przestrzeń. Jeśli mamy je u siebie, możemy postawić zatem na tradycyjne oświetlenie w centralnej części pomieszczenia oraz małą lampkę nocną.

Nutę romantyzmu w przestrzeni dodadzą również fototapety z pejzażami, które przeniosą nas wieczorem do marzeń o dalekich podróżach i odkrywaniu nowych miejsc. Warto zadbać o różne dekoracje ścienne, które sprawią, że sypialnia będzie prezentowała się wyjątkowo romantycznie. Dobrym pomysłem są obrazy przedstawiające na przykład czerwone serce, róże, dmuchawce, piękne widoki lub inne elementy, które kojarzą się akurat z romantyzmem (w końcu każdy ma indywidualne konotacje). 

Delikatne oświetlenie w sypialni

Wieczorne czytanie książki i przygotowywanie się do snu wymaga dobrego oświetlenia, które zapewnią nam duże, nowoczesne lampy sufitowe. Zapalenie światła w centralnej części sufitu powinno rozjaśniać całą sypialnię, jednak dla wprowadzenia romantycznego klimatu warto zamontować osobne lampy nad łóżkiem lub po jego bokach, by światło było lekkie, rozproszone i nie zakłócało wypoczynku. Tak umiejscowione światła dodatkowo podkreślą ścianę za łóżkiem, dlatego jeśli mamy fototapetę, cegłę lub kamień, te elementy będą doskonale widoczne. 

Spersonalizowane dodatki

Największą przyjemnością przy urządzaniu domu jest finalny dobór dodatków. Te drobne przedmioty mogą nadać sypialni romantycznego charakteru. Miękkie poduszki z poszewką welurową lub jedwabną z pewnością umilą nam sen. W ciągu dnia na łóżku perfekcyjnie prezentują się duże narzuty i ozdobne poduszki, warto więc pamiętać o tych szczegółach podczas urządzania wymarzonej sypialni.

Dopełnieniem romantycznej całości będą proste zasłony dobrane kolorystycznie do narzuty, fototapety, obrazów lub poduszek. Wystarczy kilka gustownych elementów, by stworzyć wnętrze najlepsze do codziennego relaksu. Przemyślany wystrój pomoże się wyciszyć i umili wieczorny odpoczynek.